W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Historia Kultura i nauka

”Alarm dla Kościoła” spotkanie z Tomaszem Rowińskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej [FOTO]

W niedziele, 24 listopada w sali audiowizualnej nowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu odbyło się spotkanie z Tomaszem Rowińskim, historykiem idei, redaktorem ”Christianitas” i dziennikarzem ”Do rzeczy”. Spotkanie połączone było z promocją książki pt. ”Alarm dla Kościoła. Nowa reformacja?” – 2019 rok.

Tomasz Rowiński – historyk idei, redaktor kwartalnika „Christianitas” i publicysta tygodnika ‘’Do Rzeczy’’ oraz kwartalnika ‘’Opcja na prawo’’.  Członek Stowarzyszenia Świętego Benedykta Patrona Europy (ASBPE). Autor książek: ‘’Bękarty Dantego. Szkice o zanikaniu i odradzaniu się widzialnego chrześcijaństwa’’, ‘’Królestwo nie z tego świata. O zasadach Polski katolickiej na podstawie wydarzeń nowszych i dawniejszych’’ oraz  ‘’Alarm dla Kościoła. Nowa reformacja? ‘’(współautorstwo). Prowadzi  vloga „Swoją drogą”.

Trwają Chrześcijańskie Dni Formacyjne pod hasłem: ” Kościół w Polsce – kryzys czy nowa wiosna?” organizowane przez Klub Inteligencji Katolickiej w Mielcu. W związku z powyższym w najbliższą sobotę dnia 7 grudnia o godz. 17.00 w głównej sali Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA przy parafii MBNP w Mielcu odbędzie się otwarte spotkanie z Księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, działaczem społecznym i historykiem Kościoła pt. „Jak zmierzyć się z problemami Kościoła w Polsce? Lustracja, homo-lobby i odpływ młodzieży’’.

Andrzej Skowron

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa