W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie

Album „Sztuka inspirowana życiem: Forma-Światło-Kolor”[FOTO]

W dniu 14 grudnia 2018 roku w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, na specjalnym przedświątecznym wieczorze odbyło się spotkanie artystów zrzeszonych w Klubie Środowisk Twórczych działającego w strukturze organizacyjnej TMZM.

Zaproszonych twórców i gości spotkania przywitała prezes KŚT Jadwiga Klaus, która przy okazji przedświątecznej promocji świeżo wydanego Albumu „Sztuka inspirowana życiem: Forma-Światło-Kolor” podsumowała bogatą działalność Klubu w mijającym roku dziękując swoim koleżankom z Zarządu Klubu (Agnieszka Małek oraz Teresa Pyzik), a przede wszystkim twórcom za ich wyjątkową aktywność artystyczną. Prezes Jadwiga Klaus przywitała prezesa TMZM Janusza Chojeckiego oraz dr. Włodzimierza Gąsiewskiego, który aktywnie współdziałał z KŚT oraz uczestniczył w wielu organizowanych przez Klub przedsięwzięciach dokumentując je.

Wiceprezes Zarządu Klubu Agnieszka Małek zaprezentowała świeżo wydany album dedykowany tym razem w szczególności wszystkim artystom rękodzieła artystycznego i fotografii działającym w KŚT. Pięknie wydany Album został zredagowany przez ww. już Zarząd KŚT, zdjęcia do Albumu wykonali: Zbigniew Wicherski, śp. Roman Trojnacki, Michał Krawiec, Rafał Misiąg, Agnieszka Małek, która dokonała także opracowania graficznego Albumu.

Wydawcą Albumu jest TMZM, który powstał głownie dzięki finansowemu wsparciu i pozyskanemu z Powiatu Mieleckiego. Pięknym wstępem Album opatrzyła prezes Klubu Jadwiga Klaus. Podkreśliła w nim, iż KŚT jest najstarszym Klubem działającym w TMZM, działa w nim od ponad 37 lat, a przez te lata przez Klub przewinęło się blisko 300 twórców. Prezes Jadwiga Klaus w skrócie przedstawiła artystów, którym Album ten jest dedykowany.

Prezes TMZM Janusz Chojecki, pozytywnie ocenił działalność Zarządu KŚT w mijającym 2018 roku, a także podziękował wszystkim obecnym artystom za ich zaangażowanie i pasję twórczą, za tworzone dzieła artystyczne, które prezentowane są na wielu wystawach w kraju, a niektóre z nich prezentowane bywają zagranicą docierając do uznanych światowych autorytetów i promując w ten sposób Mielec i Mielecką Ziemię. Prezes Janusz Chojecki wręczał osobiście każdemu artyście Album składając gratulacje oraz życzenia świąteczne i noworoczne. Prezes Chojecki wspomniał o członkach TMZM wyróżnionych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, wręczonych uroczyście w dniu 11 grudnia 2018 roku przez wojewodę podkarpackiego. Wśród odznaczonych znalazło się pięciu twórców z KŚT: Cebula Grzegorz, Czeczot Ewa, Kociański Edward, Krupińska Sylwia oraz Pieróg-Kotlarz Grażyna.

Prezes Chojecki zaprosił wszystkich obecnych na Opłatek Noworoczny dla Członków TMZM, który odbędzie się w dniu 11 stycznia 2019 roku, a także na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które zwołane zostało przez Zarząd Towarzystwa na dzień 16 marca 2019 r. Podczas poczęstunku wspominano tegoroczne wydarzenia z życia KŚT oraz dyskutowano o artystycznych planach na rok 2019.

TMZM


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na słowackich zawodach MMA [FOTO]

Wiadomości Mielec

Faworyt meczu powstrzymany. FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa 0:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa