W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Ale Heca! Nadleśnictwo Tuszyma podsumowało konkurs na „Nadanie Imienia Konia”

W dniu wczorajszym w sali konferencyjno-edukacyjnej Nadleśnictwa Tuszyma odbyło się uroczyste podsumowanie otwartego Konkursu na „Nadanie Imienia Konia” dla klaczki urodzonej 1 kwietnia br. w Rezerwatowej Hodowli Konika Polskiego Nadleśnictwa Tuszyma.

Zwycięzcą konkursu został Pan Andrzej St. F. Iwankiewicz, który w poczcie elektronicznej napisał: „a to heca, 1 kwietnia. Proponuję imię HECA dla źrebaczka, córki Tui i Herbarza”. Niestety Pan Andrzej nie mógł przyjechać, więc uroczystość odbyła się przy pomocy multimedialnego „wideo spotkania”, którą prowadził Nadleśniczy Andrzej Kochmański z Panią redaktor Polskiego Radia Rzeszów Marią Kornagą. Po drugiej stronie uśmiechnięty Pan Andrzej opowiadał o swoim życiu, o swoich przyzwyczajeniach, zainteresowaniach i pasjach.

Z dniem dzisiejszym Pan Andrzej został Honorowym Ojcem Chrzestnym Konia, klaczki o imieniu Heca, na co stosowne dokumenty zostały mu wysłane wraz z upominkami przewidzianymi w Regulaminie Konkursu. Pan Andrzej napisał o sobie:

„Jestem już emerytem i nie mam już Haliny koło siebie. Mieszkam w Pełczycach gm. Kobierzyce razem z synem Marcinem, synową Alicją, wnukiem Dominikiem, wnuczką Wiktorią. Wydaje się mi, że jestem patriotą dbałym o tradycję narodową i domową. Jestem nieskrępowanym praktykującym katolikiem. Moje upodobania to:

  1. Fotografowanie i zachwyt nad barwami, kształtami i bytowaniem przyrody,
  2. Wędrówki i spacery, aby realizować pkt.1, także wśród gąszczu naszego ogrodu. Jeśli ktoś z odwiedzających powie, że za dużo drzew i pełno tu chwastów, usłyszy ode mnie, aby nazwał tę roślinę. Cisza wtedy. Znajomość przyrody ojczystej jest jednym z elementów patriotyzmu.
  3. Czytanie,
  4. Pisanie listów (niestety, już w zaniku, brak nowych chętnych do korespondencji tradycyjnej, starzy poumierali). Została „szuflada”.
  5. Wraz z wnuczętami spotkania z Kulturą i Tradycją w teatrach i muzeach.
  6. Szczególnych upodobań kulinarnych nie mam, ale nie pogardzę rybą, tatarem, ciastkiem. Jem wszystko!
  7. Jestem stałym czytelnikiem gazety Echa Leśne

Działalność publiczną ograniczyłem ją do Stowarzyszenia Absolwentów III LO im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Aktualnie jestem przewodniczącym Rady Stowarzyszenia. Zdrowie mam nienajgorsze. Ciśnienie w granicach normy, poziom cukru ok. 100. Wzrost 182,5 cm, waga ok. 101 kg. Jestem zazwyczaj uśmiechnięty, ale uśmiech znika mi z twarzy gdy widzę-słyszę chamstwo i ludzką głupotę. Czytających pozdrawiam Andrzej urodzony 4 maja 1943 roku w Koziegłowach.”

A Heca? Jak to heca – roześmiana, niezwykle ciekawska, pełna radości biega po łąkach naszej Rezerwatowej Hodowli Konika Polskiego pod czujną opieką swojej Mamy Tui, ciotki Tuszymy, Hrabiny, Troski i wujka Teksasa.

 

Tekst i zdjęcia: Artur Święch 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa