W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Andrzej Seweryn ze spektaklem „Wokół Szekspira”

Chcielibyśmy serdecznie prosić o udostępnienie informacji o kolejnym wydarzeniu organizowanym przez Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. 

 Andrzej Seweryn to nazwisko dobrze znane. To światowej sławy aktor teatralny, filmowy, reżyser, a także dyrektor naczelny Teatru Polskiego w Warszawie. Przez 20 lat grał w jednym z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie – Comédie-Français.
 Tak wybitna osobowość zawita do DK SCK, aby przedstawić mielczanom najpiękniejsze i do dziś aktualne fragmenty ze sztuk Szekspira, w monodramie. Oprócz cytatów bohaterów Williama Szekspira, Andrzej Seweryn podzieli się z widownią własnymi refleksjami, opowieściami o aktorstwie, całym jego światku, ale nie tylko. Będzie to wyjątkowe spotkanie, na które serdecznie zapraszamy nie tylko znawców Szekspira, ale też wszystkich, którzy pragną poznać bliżej do dziś aktualne dzieła tego znakomitego pisarza.

– „Wokół Szekspira” pokazuje wiele, jest suto zastawionym stołem, z którego na własny talerz nakładać można do woli i wedle uznania. Z jednej strony – sam Szekspir, jego wielowymiarowość i uniwersalność, spektrum postaci i ponadczasowość zachowań, charakterów. To znowu – gra aktorska, gibkość artysty, umiejętne operowanie różnymi środkami twórczego rzemiosła. Odpowiednio połączone zostały elementy żartobliwe, które wynikały niezwykle naturalnie, samoistnie wykwitały na scenie z dramatopisarskimi treściami i konwencjami przez siebie niesionymi. Seweryn był czarodziejem, od którego nie dało się oderwać oczu podczas monologów szekspirowskich; mieszającym w trzewiach i zamrażającym nimi czas. Ale jawił się też jako najlepszy kompan do najzwyklejszych rozmów, które mimo wszystko ocierały się o kwestie wyższej rangi; był urzekający, choć nie próbował się przypodobać. Kupił wszystkich tym mistycznym „czymś”, układanką magii i warsztatu, które niezbicie posiada. O tematach ważnych i poważnych, pełnych patosu mówił z łatwością, nie potrzebował wymyślnej scenografii, olśniewał na tle czarnym przełamywanym ciekawą, sensualną grą świateł, z atrybutów korzystał oszczędnie i rzadko, wystarczało jego ciało i mowa – recenzuje spektakl Małgorzata Pawlak.

Spektakl w DK SCK w Mielcu odbędzie się 5 października o godz. 18.00, w ramach cyklu „MONO-DUO-DRAMY” 2019.

Bilety dostępne w kasie kina galaktyka w cenie 40 zł (sala widowiskowa) i 30 zł (balkon), a także na stronie www.bilety.kultura.mielec.pl.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa