W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Sport

Andrzejkowa pomoc w Piłkarskich Nadziejach

29 listopada, w wigilię świętego Andrzeja uczniowie Mieleckich Szkół Mistrzostwa Sportowego Piłkarskie Nadzieje postanowili wesprzeć potrzebujące dzieci. Szkoły już w tamtym roku zostały wpisane na listę członków Klubu Szkół UNICEF i z powodzeniem włączają się do akcji charytatywnych.

Tym razem wraz z dyrektor szkół Alicją Mrozik postanowili zorganizować kiermasz, z którego dochód przeznaczony został dla dzieci z Syrii zgodnie z tegorocznym hasłem projektu: SPRAW, ABY DZIECI Z SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ!

Piłkarskie Nadzieje jako jedyne z mieleckich szkól włączyły się do akcji chcąc podzielić się tym co mają z potrzebującymi. Nic tak nie porusza człowieka jak widok dziecka pomagającego drugiemu dziecku, dlatego też inicjatywa ta jest godna pochwalenia.

Na pomysł udziału w przedsięwzięciu wpadł Samorząd Uczniowski, który najpierw przeprowadził zbiórkę fantów, a później loterię fantową w której oprócz słodyczy można było wygrać książki, filmy, czapki, maskotki i inne nagrody rzeczowe. Największą popularnością cieszyły się losy, które dawały jego posiadaczowi możliwość zwolnienia z pytania z wybranej przez siebie lekcji.

Oprócz loterii zgodnie z andrzejkową tradycją można też było sobie powróżyć i przekonać się o tym jakie będzie się miało życie. Piórko oznaczało życie lekkie i przyjemne, cukierek – słodkie, a kamień życie trudne i ciężkie. Większość uczestników zabawy wylosowała pierwsze dwa warianty i miejmy nadzieję, że im się to sprawdzi.

Uczniowie mieli także możliwość wywróżenia sobie nurtującej ich informacji, a mianowicie jakie imię nosi ich druga połówka, co niewątpliwie będzie sporym ułatwieniem w poszukiwaniu współmałżonka w przyszłości. Dzień upłynął w radosnej i miłej atmosferze, a postaci za które uczniowie byli przebrani ubarwiły codzienny czasem szary szkolny żywot.

Organizatorzy akcji: Igor Sztuka, Gabriela Leś, Wiktor Kilian, Julia Stobierska, Oliwia Cyganowska, Natalia Pitner, Kacper Szczur, Konrad Szczur, Adrian Ogiba, Jakub Guła, Jakub Żala, Hubert Osuch.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Start Wola Mielecka klubem partnerskim Stali

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Smoczka Park MTB 2024 [MAPY]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa