Slider
Image default
Sport

Andrzejkowa pomoc w Piłkarskich Nadziejach

29 listopada, w wigilię świętego Andrzeja uczniowie Mieleckich Szkół Mistrzostwa Sportowego Piłkarskie Nadzieje postanowili wesprzeć potrzebujące dzieci. Szkoły już w tamtym roku zostały wpisane na listę członków Klubu Szkół UNICEF i z powodzeniem włączają się do akcji charytatywnych.

Tym razem wraz z dyrektor szkół Alicją Mrozik postanowili zorganizować kiermasz, z którego dochód przeznaczony został dla dzieci z Syrii zgodnie z tegorocznym hasłem projektu: SPRAW, ABY DZIECI Z SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ!

Piłkarskie Nadzieje jako jedyne z mieleckich szkól włączyły się do akcji chcąc podzielić się tym co mają z potrzebującymi. Nic tak nie porusza człowieka jak widok dziecka pomagającego drugiemu dziecku, dlatego też inicjatywa ta jest godna pochwalenia.

Na pomysł udziału w przedsięwzięciu wpadł Samorząd Uczniowski, który najpierw przeprowadził zbiórkę fantów, a później loterię fantową w której oprócz słodyczy można było wygrać książki, filmy, czapki, maskotki i inne nagrody rzeczowe. Największą popularnością cieszyły się losy, które dawały jego posiadaczowi możliwość zwolnienia z pytania z wybranej przez siebie lekcji.

Oprócz loterii zgodnie z andrzejkową tradycją można też było sobie powróżyć i przekonać się o tym jakie będzie się miało życie. Piórko oznaczało życie lekkie i przyjemne, cukierek – słodkie, a kamień życie trudne i ciężkie. Większość uczestników zabawy wylosowała pierwsze dwa warianty i miejmy nadzieję, że im się to sprawdzi.

Uczniowie mieli także możliwość wywróżenia sobie nurtującej ich informacji, a mianowicie jakie imię nosi ich druga połówka, co niewątpliwie będzie sporym ułatwieniem w poszukiwaniu współmałżonka w przyszłości. Dzień upłynął w radosnej i miłej atmosferze, a postaci za które uczniowie byli przebrani ubarwiły codzienny czasem szary szkolny żywot.

Organizatorzy akcji: Igor Sztuka, Gabriela Leś, Wiktor Kilian, Julia Stobierska, Oliwia Cyganowska, Natalia Pitner, Kacper Szczur, Konrad Szczur, Adrian Ogiba, Jakub Guła, Jakub Żala, Hubert Osuch.

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja