W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video WYRÓŻNIONE (dodatkowa) Wywiady

Anna Dymna w Rzemieniu [FOTO, VIDEO]

W środę, 8 lutego, w ośrodku turystycznym Jawja Rzemieniu odbył się wieczorek poetycki z udziałem aktorki Anny Dymnej i poety Józefa Barana.

Spotkanie z poezją zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Jawja z Rzemienia mocno zaangażowane w niesienie pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy. Działacze zrzeszeni w tej grupie, od wybuchu wojny, w murach zarządzanego przez siebie ośrodka udzielili schronienia już prawie 400 obywatelom tego kraju.

Tematyce toczącej się tuż za wschodnią granicą wojny poświęcony został repertuar całego wieczoru poetyckiego. Ze sceny wyrecytowano utwory z najnowszego, piętnastego już tomiku autorstwa Józefa Barana noszącego tytuł „Pokój i Wojna”. To wiersze napisane w latach 2020-2022, traktujące „o życiu zwyczajnym, pełnym spokoju i urody, ale także nieustająco zagrożonym”, choćby zdarzeniami toczącymi się w Ukrainie.

Obywatele Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Rzemieniu, również mieli okazję zaprezentować się przed publicznością. Na scenie zagrał ponadto zespół LORUM, a całości wydarzenia towarzyszył kiermasz z ukraińskimi przysmakami.

W sieci pojawiają się także informacje o korzeniach rodzinnych Anny Dymnej pochodzących z okolic Mielca.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka Strefa Kibica

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa