W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video Wywiady

”Antek” z nowym obliczem [FOTO, VIDEO]

Renowacja samolotu AN-2 znajdującego się na wjeździe do Mielca od strony Radomyśla Wielkiego to projekt złożony w zeszłym roku w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego, którego wnioskodawcą był Wacław Świerczyński.

Obejmował on między innymi czyszczenie konstrukcji oraz odmalowanie samolotu farbą antykorozyjną przywracając jego wizerunek do oryginału.

Uzyskując poparcie mieszkańców Mielca podczas głosowania, projekt został zakwalifikowany do realizacji i uwzględniony w budżecie miejskim na 2020 rok.
Barwy samolotu są odwzorowaniem kolorów oryginalnego samolotu AN-2, który w 1997 roku okrążył ziemię. Członkami załogi byli wówczas Waldemar Miszkurka – I pilot, Andrzej Szymański – II pilot oraz Bogusław Gajek – mechanik pokładowy.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, jaki udzielił nam Wacław Świerczyński, Bogusław Gajek oraz Zbigniew Ryba pomysłodawcy renowacji AN-2.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa