W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Apel radnych miejskich klubu PiS w sprawie śmieci

Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej apelują o powstrzymanie się przed uchwaleniem nowych stawek za gospodarowanie odpadami.

Stanowisko Radnych Klubu Prawo i Sprawiedliwość Rady Miejskiej w Mielcu z dnia 3 czerwca 2020 r. dotyczące propozycji Prezydenta Miasta Mielca Pana Jacka Wiśniewskiego w sprawie ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Szanowni Państwo, Mielczanie,

W związku z planowaną na dzień 9.06.2020 r. zdalną sesją Rady Miejskiej
i przedłożonym przez Prezydenta Miasta Mielca – Pana Jacka Wiśniewskiego projektem uchwały podwyższającym dotychczasową stawkę za gospodarowanie odpadami do 29 zł od osoby pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec przedłożonej propozycji.
Jest to kolejna podwyżka (po wcześniejszej podwyżce podatków od nieruchomości), która obciąży budżety domowe mieszkańców Miasta Mielca. Tak jak w przypadku podwyżki podatków, tak i ta opłata podwyższana jest drastycznie co roku za kadencji Pana Prezydenta J. Wiśniewskiego głosami radnych z klubów „Nasz Mielec”, „Razem dla Ziemi Mieleckiej” oraz radnego Grzegorza Ziomka.

Uważamy, że w okresie trwającego kryzysu, w momencie gdy część zakładów zlokalizowanych w mieleckiej Strefie Ekonomicznej zaplanowała i częściowo zrealizowała znaczne zwolnienia, takie działanie powinno zostać odsunięte w czasie do momentu powrotu do normalności lokalnej gospodarki. Czas pandemii, w którym wszyscy zastanawiamy się jak ulżyć przedsiębiorcom i mieszkańcom Miasta Mielca wymieniona koalicja wykorzystuje na przygotowywanie kolejnych obciążeń.
Trudno jest również nie odnieść wrażenia, że czas od ostatnich podwyżek opłat za śmieci został zwyczajnie zmarnowany. Nie wypracowano żadnych rozwiązań pozwalających na zapobieżenie podwyżkom lub ich zminimalizowanie. Najłatwiej przecież podnieść daninę, trudniej natomiast wypracować środek, który zapobiegałby tej podwyżce.
Świadczy to o tym, iż obecnie sprawujący władzę w Mielcu po prostu nie umieją należycie zarządzać Miastem i tym samym sprawować swoich funkcji.
Apelujemy do Pana Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego oraz radnych klubów „Nasz Mielec”, „Razem dla Ziemi Mieleckiej” i radnych niezrzeszonych o powstrzymanie się przed uchwaleniem nowych stawek i wypracowanie rozwiązań pozwalających na zapobieżenie lub znaczne ograniczenie podwyżek za gospodarowanie odpadami. We wszystkich tych pracach służymy pomocą i wsparciem.

Z poważaniem

Radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość
Rady Miejskiej w Mielcu

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa