W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

APPN w serbskim Nowym Sadzie

Niesamowitą przygodę przeżyli zawodnicy AP Piłkarskie Nadzieje Mielec, którzy w dniach 6 – 10 czerwca uczestniczyli w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w Europie.

Memoriał wybitnego zawodnika, a później trenera Vujadina Boskova (min. Real Madryt) ściąga do serbskiego Nowego Sadu śmietankę młodzieżowego futbolu. W tym roku zagrały min. Dynamo Moskwa, PAOK Saloniki, Dinamo Zagreb, Crvena Zvezda Belgrad, Olimpia Lublana oraz kuźnia piłkarskich gwiazd Vojvodina Nowy Sad, a także czołowe ekipy z Australii, Chin, Japonii i Afryki.

W gronie tym znalazły się też dwie drużyny złożone z uczniów MSMS Piłkarskie Nadzieje z roczników 2005 i 2007, których występ objęty został patronatem PZPNu. W tak zacnym towarzystwie podopieczni trenerów Szadego i Cyganowskiego spisali się bardzo dobrze. Rocznik 2007 zanotował 11 zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki, co w końcowej kwalifikacji pozwoliło uplasować się mu na szóstym miejscu w gronie 32 ekip. Rocznik 2005 zmagania zakończył na ósmej pozycji.

„Samo zaproszenie na rozgrywki tego szczebla to ogromne wyróżnienie dla nas jako klubu i naszej pracy. A wynik osiągnięty przez naszych chłopców to kolejny powód do dumy. Możliwość rywalizacji z najlepszymi ekipami z Bałkanów, Grecji czy Rosji, spotkanie z legendarnym bramkarzem Steau Bukareszt, zwycięzcą Ligi Mistrzów -, to ogromne przeżycie dla dzieci i wielka lekcja na przyszłość.

W tym miejscu chciałbym też podziękować Panu Jackowi Wisniewskiemu – prezydentowi Mielca za ogromną pomoc w organizacji wyjazdu. ” – podsumowuje wiceprezes APPN Paweł Mrozik.

Jak zawsze przy okazji wyjazdów zagranicznych wychowankowie Nadziei zaliczyli kilka atrakcji typowo turystycznych jak Budapeszt, twierdzą Petrovaradin, aquapark w Novym Sadzie czy rejs po Dunaju.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa