W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Architekci i geodeci zwiedzali Warszawę [FOTO]

19-20 kwietnia 2018 roku uczniowie z klas I TB i ITC z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zwiedzali Warszawę. Dwudniowy program zwiedzania był bardzo bogaty.

W pierwszym dniu pobytu w stolicy kraju młodzież zwiedziła Muzeum Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Kolejnym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie młodzież poznała historię największej akcji zbrojnej Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowej. Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji, poprzez ukazanie złożonej sytuacji międzynarodowej, aż po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w PRL. Muzeum wykorzystuje nowoczesne techniki audiowizualne.

Młodzież będąc w stolicy, nie mogła pominąć takich atrakcji jak stadion najlepszej polskiej drużyny piłkarskiej Legii, a także Centrum Nauki Kopernik. Po trudach zwiedzania uczniowie odpoczywali w pięknych Łazienkach. W czasie drugiego dnia pobytu w Warszawie młodzież zwiedziła Muzeum Żydów Polskich POLIN, gdyż dzień wcześniej uroczyście obchodzono 75 rocznicę wybuchu powstania w getcie.

Według tradycji zarówno mieszkańcy jak również turyści nosili przypięte do ubrania żonkile, które rozdawało w całym mieście tysiące wolontariuszy. Młodzież była pod niezwykłym wrażeniem multimedialnego, pełnego atrakcji muzeum. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta i Zamku Królewskiego z przewodnikiem. Uczennice przypadkowo spotkały także ulubionego aktora z serialu „Barwy szczęścia”.

Opiekunami i organizatorami wyjazdu były nauczycielki ZSB: Jadwiga Stala – Dudek i Monika Sosińska oraz ksiądz Wiesław Znamirowski.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Młodzi Mielczanie na turnieju karate [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Podsumowanie XIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa