W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Sport

Arcytrudne zadanie w Zabrzu. Wielkie dyktando Superligi za nami!

Początek roku dla podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja jest bardzo trudny, gdyż mielczanie ponieśli już sześć porażek z rzędu, a przecież jeszcze nie tak dawno zachwycali kibiców swoją grą. „Biało-Niebiescy” broni jednak nie składają i zapowiadają walkę, lecz przed nimi bardzo trudne zadanie, gdyż już w sobotę w Zabrzu zagrają z tamtejszym Górnikiem.

Zabrzanie to zdecydowana rewelacja tegorocznych rozgrywek, gdyż po objęciu sterów przez Rastislava Trtika, Rafał Gliński i spółka stali się bardzo poważnymi kandydatami do medalu. W pojedynkach z bezpośrednim rywalem – Azotami Puławy Górnik raz zwyciężał i raz musiał uznać wyższość Azotów.

Bez echa nie może również przejść spotkanie z ostatniej serii, gdzie Zabrzanie na własnym parkiecie podejmowali Mistrza Polski – PGE VIVE Kielce. Starcie to przysporzyło wszystkim kibicom wiele emocji, a wynik 28:37 nie odzwierciedla tego co działo się na parkiecie.

Stal w ostatnich tygodniach niewątpliwie jest w dołku. Mieleccy szczypiorniści w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi musieli już uznać wyższość Azotów Puławy (26:31), KPR-u Legionowo (23:31), MKS-u Kalisz (29:34), Zagłębia Lubin (26:33), MMTS-u Kwidzyn (32:38) i Wybrzeża Gdańsk (26:28). Rezultaty te wyraźnie skomplikowały sytuację Stali w tabeli grupy pomarańczowej. W tej jednak nic nie jest jeszcze jasne i „Czeczeńcy” nadal mają bardzo realne szanse na udział w play-offach, które mogą być przepustką do upragnionej rundy finałowej!

NMC Górnik Zabrze – SPR Stal Mielec 24.02.2018, godz. 18:30, Hala „Pogoń” ul. Wolności 406, Zabrze

 

 

Wielkie dyktando Superligi za nami!

  1. lutego z okazji Dnia Języka Ojczystego wszystkie kluby występujące w PGNiG Superlidze punktualnie o 14:30 przystąpiły do pisania „Wielkiego Dyktanda”, a każdy zespół wydarzenie to relacjonował „na żywo” na swoim profilu na facebooku.

Ze strony mieleckich szczypiornistów rękawicę rzuconą przez ortografię podnieśli Tomasz Wiśniewski i…Matej Sarajlić, który z naszym pięknym językiem walczył bardzo ambitnie.
Wraz z zawodnikami Stali udział w dyktandzie wzięli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7, którzy postanowili „połamać” swoje długopisy na tekście opowiadającym historię wszystkich szesnastu miast związanych z zespołami PGNiG Superligi.
Wizytówką Mielca wybrany został bombowiec z II Wojny Światowej PZL-37 „Łoś”, który stał się jednym z bohaterów dyktanda.

Bardzo dziękujemy dyrekcji oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 7 za tak chętny udział w akcji i mamy nadzieję, że powtórzymy to za rok!
W końcu poprawić kiedyś trzeba tę ocenę…

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa