W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Areszt dla 18 – latka

Policjanci z komisariatu w Sędziszowie Małopolskim ustalili sprawców znieważenie miejsca spoczynku zmarłych na sędziszowskim cmentarzu.

18-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany, natomiast sprawa 14-latki trafi do sądu rodzinnego.

Zniszczone kwiaty, wiązanki oraz krzyże – taki widok końcem października zastały osoby odwiedzające groby swoich bliskich na cmentarzu w Sędziszowie Małopolskim. Gdy tylko ta informacja dotarła do funkcjonariuszy, natychmiast rozpoczęły się poszukiwania sprawców tego czynu.

Policjanci kryminalni z komisariatu w Sędziszowie Małopolskim, już po kilku dniach, ustalili, że odpowiedzialne za to mogą być młode osoby, które w nocy z 25 na 26 października przebywały w parku Skrzęczyna, znajdującym się przy cmentarzu. Ich przypuszczenia okazały się słuszne.

Policjanci ustalili, że taj nocy młodzi ludzie pili w parku alkohol, następnie poszli na cmentarz. Będąc na cmentarzu, 18-letni mieszkaniec Zagorzyc zaczął niszczyć groby. Widząc to, 14-letnia mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego również zaczęła dewastować cmentarz. Jak się później okazało, 18-latek miały przy sobie środki odurzające.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsca spoczynku zmarłych, jak również sprzedaży środków odurzających. 18-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów i został aresztowany na okres trzech miesięcy, natomiast sprawa nieletniej trafi do sądu rodzinnego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa