W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Areszt dla dwóch mielczan za rozbój, groźby i kradzieże

Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy są podejrzani o rozbój. Zaatakowali 20-letniego mieszkańca Mielca i zabrali mu portfel, w którym znajdowały się pieniądze i karty bankomatowe. Obaj znani są mieleckim policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw.

Mieleccy policjanci pracowali nad ustaleniem sprawcy kradzieży, do jakich dochodziło w sklepach na terenie miasta. Sprawca kradł głównie alkohol, artykuły spożywcze oraz przemysłowe. Powstałe straty wyceniono na ponad 2 tys. złotych. Policjanci ustalili, że związek z tymi kradzieżami może mieć 36-letni mężczyzna, zatrzymali go. Funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży dochodziło od września ubiegłego roku do końca kwietnia bieżącego roku.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakie ma na swoim koncie 36-latek. Wspólnie ze swoim 39-letnim kolegą, zaatakował 20-letniego mieszkańca Mielca. Obaj grozili młodemu mężczyźnie, szarpali go i zabrali jego portfel, w którym znajdowały się pieniądze oraz karty bankomatowe.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutu rozboju. 36-latek usłyszał dodatkowo kilka zarzutów kradzieży oraz kierowania gróźb karalnych.

Na wniosek policjantów poparty przez mielecką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 2 miesięcy.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Święto Miasta i Gminy Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa