W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Areszt dla mieszkańca gminy Czermin

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 39-letni mieszkaniec gminy Czermin. Mieleccy policjanci prowadząc śledztwo pod nadzorem tarnobrzeskiej prokuratury, przedstawili mężczyźnie łącznie 13 zarzutów dotyczących wyłudzeń ubezpieczeń, paserstwa, zniszczenia mienia, oszustw oraz sprzedaży narkotyków. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Mieleccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu pracowali nad sprawami dotyczącym między innymi wyłudzeń pieniędzy z firm ubezpieczeniowych, paserstwa, podpalenia samochodu, oszustw oraz sprzedaży narkotyków. Prowadzone sprawy zostały połączone w jedno śledztwo kiedy okazało się, że sprawcami tych przestępstw są ci sami mężczyźni.

W prowadzonym śledztwie funkcjonariusze ustalili, że 39-latek wraz z trzema wspólnikami w wieku 41, 43 oraz 59 lat pozorowali zdarzenia drogowe, po czym wyłudzali ubezpieczenie od firm wypłacających świadczenia. Policjanci ustalili, że ci sami mężczyźni zaplanowali, po czym wspólnie i w porozumieniu podpalili samochód osobowy należący do mieszkanki powiatu strzyżowskiego, powodując straty w wysokości 7 tysięcy złotych. Mężczyźni trudnili się również oszustwami polegającymi na wypożyczaniu sprzętów i maszyn wartych kilkaset tysięcy złotych, a następnie sprzedarzy ich jako własne. Zebrany materiał dowodowy pozwolił ustalić, że 39-letni mężczyzna sprzedawał też narkotyki oraz kupował od swoich wspólników paliwo pochodzące z kradzieży.

W toku prowadzonych czynności, policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o wydanie nakazu zatrzymania 39-letniego mężczyzny. Prokurator przychylił się do ich wniosku. Podejrzany został zatrzymany. Prowadzone śledztwo pozwoliło przedstawić mu 13 zarzutów dotyczących przestępstw popełnianych na przestrzeni trzech ostatnich lat. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące 39-latek spędzi w areszcie.

W sprawie trwają dalsze czynności mające na celu wyjaśnić rolę i charakter działalności przestępczej mężczyzn biorących udział w przestępstwach.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa