W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Areszt dla sprawcy przemocy domowej

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 42-letni mieszkaniec gminy Wadowice Górne, który od kilkunastu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i dziećmi. Policjanci przedstawili podejrzanemu także dwa inne zarzuty.

Mieleccy policjanci zatrzymali 42-latka, który podejrzany jest o znęcanie się nad rodziną. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od kilkunastu lat znęcał się nad swoją żoną oraz dziećmi. Zatrzymany niejednokrotnie groził im, popychał i szarpał. Funkcjonariusze wobec rodziny wdrożyli również procedurę „niebieskiej karty”.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-latkowi jeszcze dwóch innych zarzutów. Mężczyzna odpowie za rozbój na żonie, a także wywieranie przemocą i groźbą wpływu na rodzinę, aby ofiary nie zgłaszały popełnianych przez sprawcę przestępstw organom ścigania. Decyzją sądu, mieszkaniec gminy Wadowice Górne najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Warto przypomnieć, że znęcanie się fizyczne i psychiczne jest przestępstwem ściganym z urzędu, oznacza to, że nie trzeba składać wniosku, aby policja rozpoczęła postępowanie. Dom rodzinny powinien być pełen miłości i opieki, powinno to być miejsce bezpieczne i ciepłe. Dla wielu ludzi jest jednak miejscem bólu i cierpienia. Ofiarom przemocy kojarzy się z poczuciem zagrożenia, poniżania, rozpaczy i lęku. Osoby, które doświadczyły przemocy zwykle nie wiedzą gdzie szukać pomocy. Boją się pomocy ze strony organizacji lub instytucji. Ofiara jak również każda osoba, która jest świadkiem przemocy domowej może zgłosić się na Policję oraz do Ośrodka Pomocy Społecznej jak również do prokuratury.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci w roli taksówki?

Wiadomości Mielec

Czy kibice czują się zagrożeni? [FOTO]

Wiadomości Mielec

Uczestnik awantury w Rzemieniu był poszukiwany prze policję

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa