W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Areszt dla sprawcy przemocy domowej

Policjanci kilka dni temu podjęli decyzję o wydaniu nakazu opuszczenia domu i zakazie zbliżania się do niego przez 53-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc wobec swojego ojca.

Policjanci skorzystali z ustawy antyprzemocowej, dzięki której sprawca przemocy domowej może być natychmiast izolowany od rodziny. Niestety mężczyzna nie zastosował się do zakazu, a kolejna interwencja zakończyła się jego zatrzymaniem. W piątek sąd wydał postanowienie o jego trzymiesięcznym aresztowaniu.

Kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał dopuszczać się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna  miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojego ojca.

Aby skutecznie przeciwstawić się agresji mężczyzny wobec ofiary przemocy, policjanci skorzystali z ustawy antyprzemocowej. Zebrane w tej sprawie informacje jednoznacznie wskazywały na konieczność odizolowania 53-latka od ojca. Funkcjonariusze wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia.

Niestety mężczyzna nie zastosował się do wydanego nakazu. Kilka dni temu ojciec mężczyzny po raz kolejny poprosił o interwencję policji. Jak się okazało, syn pomimo obowiązującego zakazu wszedł do domu i po raz kolejny wywołał awanturę. W trakcie interwencji policjanci uznali, że są powody do zatrzymania 53-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzone w sprawie materiały dotyczące znęcania mężczyzny nad ojcem trafiły z wnioskiem o areszt do sądu, który w piątek wydał decyzję o trzymiesięcznym aresztowaniu.

W związku z niestosowaniem się przez 53-latka do wydanego przez policję nakazu opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do domu prowadzone są czynności wyjaśniające. Niezależnie od tego prowadzona jest również sprawa karna dotycząca m.in. znęcania mężczyzny nad swoim ojcem. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają:
Zgodnie z ustawą antyprzemocową, obowiązującą od 30 listopada 2020 r., sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu  przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Nakaz może obowiązywać przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres. Niestosowanie się do nakazu stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.
To już 3 nakaz wydany w bieżącym roku przez kolbuszowskich policjantów. W 2021 r. funkcjonariusze wydali 7 podobnych nakazów.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa