W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

art_przecięcia Teatru Siemaszkowej w Mielcu [FOTO]

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zorganizował spotkanie z cyklu art_przecięcia wokół poezji, malarstwa, teatru i muzyki, które odbyło się 15 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu. Patronem wydarzenia był zmarły w tym roku poeta Wiesław Kulikowski.

art_przecięcia Teatru Siemaszkowej, czyli spotkania artystów związanych z południowo-wschodnią częścią Polski, reprezentujących różne dziedziny sztuki – poezję, malarstwo, teatr i muzykę.

Czterech poetów: Stanisław Dłuski, Piotr Durak, Jakub Pacześniak, Marek Pękala oraz dwóch malarzy: Rafał Pacześniak i Grzegorz Wnęk. Wszyscy z Podkarpacia, w tę ziemię wrośnięci, z tej ziemi wyrastający, czytani i oglądani nie tylko w regionie. Połączeni przyjaźnią, obdarzeni umiejętnością prowadzenia artystycznej korespondencji. Za patrona spotkania obrali Wiesława Kulikowskiego, zmarłego w tym roku poetę, długie lata związanego z Mielcem, znakomitego artystę, który wydał przeszło dwadzieścia książek pełnych „liryki w krystalicznej postaci”.

Poezja wybrzmiała w interpretacji aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej Joanny Baran-Marczydło i Michała Chołki, a całość muzycznie zilustrował Piotr Durak.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stara Cegielnie zwiększa swoje finansowe wsparcie dla klubu FKS Stal Mielec

Wiadomości Mielec

Pakiety badań w laboratorium szpitala w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa