W Cieniu Jupiterów Mielec
Kultura i nauka Relacje z wydarzeń

Artystyczna podróż-wystawa Emilii Sobuś w Mielcu [FOTO]

WCJ06144

Wernisaż wystawy zatytułowanej „To tylko moje myśli” odbył się 23 lutego w Galerii MBP SCK przy ul. Kusocińskiego 2. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców miasta, którzy z zainteresowaniem zapoznali się z twórczością młodej malarki.

W Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu można podziwiać niezwykłą ekspozycję malarstwa, rysunku oraz grafiki autorstwa Emilii Sobuś. Utalentowana artystka, pochodząca z Mielca, studiuje grafikę na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.Pomimo młodego wieku, Emilia Sobuś zdołała już zaistnieć w świecie sztuki, prezentując swoje prace na licznych ekspozycjach zbiorowych, takich jak „OKO w OKO” w SOKiS w Chorzelowie (2022), „Trawestacje” w Janowskim Ośrodku Kultury (2023) oraz „Horyzonty” w Ratuszu w Rzeszowie (2024). Dodatkowo, artystka miała okazję zaprezentować indywidualną wystawę „Proces-y” w SOKiS w Chorzelowie (2024).

Podczas uroczystego otwarcia głos zabrał dyrektor SCK, Damian Małek, gratulując Emilii Sobuś kolejnego sukcesu artystycznego. Przypomniał również, że rok wcześniej jej indywidualna wystawa „PROCES-y” cieszyła się dużym uznaniem w SOKiS w Chorzelowie, którym wówczas zarządzał. Wyraził nadzieję, że obecna ekspozycja spotka się z równie entuzjastycznym odbiorem.

Wernisaż poprowadziła Jolanta Strycharz, zastępca dyrektora SCK ds. MBP.

Wszystkich miłośników sztuki zapraszamy do odwiedzenia Galerii MBP, gdzie wystawa będzie dostępna od 23 lutego do 23 marca.

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z twórcami filmu „Chłopaki” w Kinie Galaktyka [FOTO]

K

Grupa Tańca „Beznazwy” triumfuje na Międzynarodowym Konkursie „Taneczne Talenty”[FOTO]

K

Spotkanie „Impulsy Poetyckie” z okazji Światowego Dnia Poezji w Mielcu [FOTO]

K

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa