W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Audycja radiowa  nadawana na żywo między innymi ze studia w Mielcu została doceniona przez PTTK

12 marca  w Warszawie na Targach Wiatr i Woda zostały wręczone nagrody przyjaznego brzegu za rok 2015.  Nagrodę odebrał prezes Radia Leliwa Bogusław Szwedo, oraz Tadeusz Gospodarczyk i Mariusz Wiącek, a wręczał ją Wojciech Skóra (PTTK).

Nagrodę  Przyjaznego Brzegu od 10 lat przyznaje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze we współdziałaniu z Polskim Związkiem Żeglarskim i innymi partnerami, pod Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki.  

                Pod Żaglami Leliwy cykliczną audycję dotyczącą żeglarstwa i muzyki szantowej  wymyślił Tadeusz Gospodarczyk i był jej autorem przez 7 lat. Następnie stery żaglowca Leliwy przejął mielczanin Mariusz Wiącek, a było to w kwietniu 2013 roku. Przez kilka miesięcy program był nadawany ze studia w Tarnobrzegu, a od grudnia 2014 ze studia Radia Leliwy w Mielcu. 

                Na blisko 300 działających stacji radiowych audycje żeglarskie nadaje tylko dwie pół godziny program Radia Szczecin, oraz Radio Leliwa. Obecnie audycję prowadza wspólnie Tadeusz i Mariusz. Obsada „radiowego kokpitu” wygląda następująco raz program prowadzi Mariusz z Mielca, raz Tadeusz z Tarnobrzega, a raz audycja prowadzona jest wspólnie.

                Tematy poruszane w audycji to nie tylko żeglarstwo również i turystyka, gośćmi w radiowej messie są znani i mniej znani żeglarze, członkowie klubów żeglarskich. Bywają też leśnicy, turyści, czy amatorzy sportów ekstremalnych.

Zaś  muzycznie program nawiguje wśród muzyki szantowej, ale też kurs obierze na ballady wiatrem podszyte śpiewane na górskich szlakach, na muzykę z krainy łagodności.   Wypłynąć w rejs z żaglowcem Leliwa można co czwartek od 21 na falach eteru.

Pomimo że Radio Leliwa jest ograniczone do terenu „wideł Wisły i Sanu” audycja żeglarska słuchana jest poprzez łącza internetowe na całym świecie, między innymi w takich miastach jak Chicago, Ateny, Edge, a także w całej Polsce. Audycja zamustrowała na pokład stałego korespondenta z Francji,  którym jest Andrzej Kowalczyk 

Mariusz Wiącek jako radiowiec zaczynał w Studenckim Radio Rzeszów Centrum na przełomie lat 70 i 80. Radio posiada jakiś magię, czar tak silny że nawet po latach odzywa się ze zdwojoną mocą – tak nagrodę skomentował  Mariusz Wiącek. bardzo mi jest miło że po latach mogę się dalej udzielać w jako radiowiec.

                                                                                                                                        P.A.

 

10399090_1686846574903981_5091056704334320688_n

SONY DSC

SONY DSC

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa