15 października 2019 (wtorek) - 16:20
Awantura na weselu
Awantura na weselu
Awantura na weselu
Przestępstwa, skandale, i afery

Awantura na weselu

Sześć osób odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariuszy.

Mężczyźni zaatakowali policjantów, którzy podczas interwencji zatrzymali jednego z agresywnie zachowujących się mężczyzn. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 23, na ulicy Rynek w Majdanie Królewskim. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, pomiędzy grupą mężczyzn, mieszkańców gminy Majdan Królewski, a jednym z gości weselnych, którzy świętowali w jednym z lokali, wywiązał się konflikt. Podczas interwencji męzczyźni nie stosowali się do wydawanych poleceń, dodatkowo jeden z nietrzeźwych mieszkańców gminy, był agresywny. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Wówczas grupa mężczyzn chcąc uwolnić swojego kolegę, zaatakowała policjantówi uszkodziła radiowóz. Na miejsce zostały skierowane dodatkowe patrole.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zatrzymali pięciu mieszkańców gminy Majdan Królewski, w wieku 20 – 27 lat. Szósty z uczestników,  29-letni mieszkaniec gminy, sam zgłosił się do jednostki policji. W poniedziałek mężczyźni usłyszeli zarzuty stosowania przemocy w celu odstąpienia od prawnych czynności służbowych, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz uszkodzenia mienia.

Wobec dwóch sprawców prokurator zastosował m.in. dozór Policji oraz zakazy opuszania kraju. Pozostali podczas przesłuchania przyznali się do przestępstw i dobrowolnie poddali się karze.

W sprawie trwają dalsze czynności. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusz ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat, za zmuszania funkcjonariusza groźbą lub przemocą do odstąpienia od czynności służbowych do 5 lat pozbawienia wolności.

Awantura na weselu
Awantura na weselu
Awantura na weselu
Awantura na weselu

Zobacz też...

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości