W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Awantura przed niedzielnym meczem ma swój finał

Miesiąc ograniczenia wolności, kilkadziesiąt godzin prac społecznych oraz dwa lata tzw. zakazu „stadionowego”, to kara jaką wyznaczył sąd dla dwóch mieszkańców Mielca. Nietrzeźwi mężczyźni próbowali wejść na stadion w czasie niedzielnego meczu piłki nożnej drużyn Stali Mielec – MKS Kluczbork.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn po ostatnim meczu piłkarskim, jaki odbył się na mieleckim stadionie. Funkcjonariusze ustalili, że tuż po rozpoczęciu meczu między drużynami Stal Mielec – MKS Kluczbork. kilku mężczyzn chciało wejść na teren stadionu. Mężczyźni posiadali bilety, jednak byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. Kiedy pracownik ochrony podjął decyzję o niewpuszczeniu nietrzeźwych mężczyzn na stadion, wywiązała się awantura.

Całe zdarzenie nagrał stadionowy monitoring, który posłużył jako materiał dowodowy w prowadzonym postępowaniu o wykroczenie. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Mielca. Obaj mają po 36 lat. W chwili zatrzymania mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmach. Mężczyźni spędzili noc w policyjnych aresztach.

stal-kluczbork_LED1
Kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu policjanci postawili zatrzymanym zarzut niestosowania się do poleceń wydawanych przez służby porządkowe. To wykroczenie przeciwko Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

Mężczyźni tego samego dnia stanęli przed sądem. Obaj przyznali się do popełnionego wykroczenia. Swoje zachowanie tłumaczyli zbyt dużą ilością wypitego alkoholu. Sąd skazał obu mężczyzn na miesięczną karę ograniczenia wolności oraz 30 i 40 godzin prac społecznych. Mężczyźni mają także zakaz wstępu na imprezy masowe przez okres dwóch lat

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa