W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Aż 24 oferty projektu na budowę nowej hali sportowej dla II LO

Chyba rzeczywiście pandemia daje się we znaki niemal wszystkim, nawet architektom. O nowe zlecenia na rynku nie jest ostatnio tak łatwo.

Przed urzędnikami z komisji przetargowej naprawdę sporo pracy. Każdą ze złożonych ofert trzeba przecież najpierw sprawdzić pod względem formalnym. Do tego aż 14 z nich zmieściło się cenowo w przyjętym przez starostwo limicie kosztów – 150 tys. zł. Cena najtańszej oferty opiewa na 67 650 zł. Kilka innych wycenionych zostało poniżej 100 tys. zł. Zaś najdroższa oferta na 236 160 zł.

Przypomnijmy – w ramach przyszłej inwestycji powstać mają: budynek sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowo-biurowym i infrastrukturą techniczną, łącznik pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły II LO a nową halą sportową, przyłącza mediów (wody, kanalizacji sanitarnej), nowy układ komunikacyjny wokół obu obiektów, w tym nowe miejsca postojowe.

Program funkcjonalno-użytkowy określa dokładniej zakres przedsięwzięcia. Powstaną „Hala sportowo – widowiskowa jako budynek wolno stojący, nie podpiwniczony połączony z istniejącym budynkiem łącznikiem. W części sali sportowej – parterowym, w części zaplecza – 2 kondygnacyjnym. Budynek w części parterowej podzielony będzie na dwie części: salę widowiskowo – sportową o wymiarach około 45mx27m, oraz zaplecze socjalno-techniczne o wymiarach ok. 45mx11m, w którym zlokalizowane będą pomieszczenia: na parterze – hol wejściowy wraz z szatnią, szatnie i łazienki dla sportowców, pokój nauczyciela (trenera) – pomieszczenie 1-szej pomocy, magazyn na sprzęt sportowy, sala do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych, toaleta dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie gospodarcze, oraz wentylatornia.

Na poziomie 1 piętra będzie znajdować się widownia, na około 260 miejsc siedzących oraz dwa pomieszczenia rekreacyjne: jedno z nich to mała sala gimnastyczna z własnym zespołem socjalnym, która może być wykorzystana jako siłownia lub sala aerobiku i drugie to pomieszczenie przeznaczone do adaptacji na gabinet masażu lub inny. Sala sportowa oprócz boisk do gier zespołowych będzie również służyć do wystawiania przedstawień teatralnych lub szkolnych, oraz organizowania innych imprez rozrywkowych lub szkolnych wymagających dużej powierzchni użytkowej. Dodatkowo przy Sali gimnastycznej miejsce na trybuny wysuwane dla około 94 widzów. Koniecznym jest możliwość podzielenia sali do gry na trzy części, z których każda może pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę. Rozdzielenie stref przy użyciu kotar sterowanych mechanicznie”.

Przewidywana powierzchnia użytkowa nowego obiektu to ok. 1 900 m2 Wysokość hali powinna wynosić minimum 7 m i zapewnić możliwość odbywania zawodów sportowych w siatkówce szczebla krajowego.

Starostwo starało się o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

gospodarkapodkarpacka.pl

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa