W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Bandurzyści z Ukrainy na scenie SCK [FOTO]

Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy dała w środowy wieczór, 5 października, wspaniały koncert w Domu Kultury SCK. 

Jeśli ten koncert miał nam opowiedzieć coś więcej o naszych sąsiadach – Ukraińcach, to z pewnością można powiedzieć, że pokazał nam, że są i uduchowieni, patetyczni, uczuciowi, jak i weseli, swawolni, skłonni do śmiechu i żartu. Mielecka publiczność usłyszała i pieśni narodowe, żołnierskie, patriotyczne, jak i wesołe piosenki ludowe. Była słynna „Kalina”, była poruszająca, smutna pieśń „Dwa kolory”, był też ukłon w stronę mieleckiej publiczności, którą zachęcano do wspólnego wykonania znanej też w Polsce piosenki „Hej, sokoły”. 

50-osobowy zespół nie bez powodu noszący miano Narodowej Kapeli Bandurzystów Ukrainy przez blisko dwie godziny dostarczał publiczności niezwykłych wzruszeń, za które w finale podziękowali artystom owacją na stojąco . Kapelą na co dzień dyryguje dyrektor generalny i artystyczny zespołu, słynny chórmistrz, dyrygent i pedagog, Narodowy Artysta Ukrainy, Jurij Kurach.

Koncert był okazją do przeprowadzenia zbiórki funduszy dla ofiar rosyjskiej agresji i w ramach wsparcia kultury ukraińskiej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa