W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Inne i charytatywne

Bardzo trudny początek życia małego Kubusia – pomoc dla chorego chłopca.

Jakub urodził się 8 maja 2017 roku w 38 tygodniu ciąży. W pierwszej dobie życia zdiagnozowano u niego wrodzone wodogłowie, natomiast w trzeciej dobie życia – wrodzoną toksoplazmozę. W związku z toksoplazmozą Kubuś zmaga się również z okulopatią toksoplazmozową, która bardzo niszczy wzrok.

Na daną chwilę oczkiem wiodącym u Kuby będzie oko prawe, choć jego widzenie nie jest idealne. Oko lewe będzie okiem bardzo słabo widzącym, ponieważ w okolicy plamki żółtej są już starzejące się blizny. Toksoplazmoza ma jednak to do siebie, że niestety może po wyleczeniu powrócić i wtedy atakuje oczy. Oby nigdy nie powróciła. Tego sobie i Kubusiowi życzymy.

Kubuś od urodzenia przebywał w szpitalach w Mielcu, Rzeszowie oraz w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka.  W Warszawie spędził ponad trzy miesiące. Obecnie jest już domu, ale czekają nas comiesięczne wizyty kontrolne w Centrum Zdrowia Dziecka. Kubuś ma podawane leki głównie na toksoplazmozę oraz na inne problemy zdrowotne powstałe w związku z wrodzoną toksoplazmozą. Jest też pod stałą opieką lekarzy specjalistów m.in. okulisty, neurologa, endokrynologa, laryngologa.

W związku z wodogłowiem w przeciągu pierwszych dwóch tygodni życia Kubuś miał  zabiegi założenia zbiorników Rickhama. Posiadał dwa takie zbiorniki, które były systematycznie nakłuwane w szpitalu. Kubuś musiał mieć założone dwa zbiorniki, a nie jeden, ponieważ płyn mózgowo-rdzeniowy nie ma połączenia między półkulami. Jeden zbiornik zbierał płyn tylko z lewej półkuli, więc założono drugi, aby płyn był ściągany i z prawej półkuli. Obecnie Kubuś ma założonązastawkę komorowo-otrzewnową. Neurochirurdzy zdecydowali, że połączą w jakiś sposób obie półkule i założą jedną zastawkę.

Kubuś mimo swojej choroby jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem, choć przez pierwszy miesiąc życia było ciężko (nie ruszał się, nie reagował na otoczenie, nie jadł samodzielnie), mimo to dzielnie znosił pobyt w szpitalu i stosowane leczenie. To dzięki leczeniu i opiece lekarzy i pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka Kubuś jest dzisiaj w dużo lepszym stanie niż na początku, za co bardzo dziękujemy. Choć toksoplazmoza wrodzona na pewno wpłynie na życie Kuby, to wiem, że stosowane leczenie i systematyczna rehabilitacja przyniesie pozytywne  efekty i wspomoże jego rozwój, dlatego też Kubuś musi być codzienne rehabilitowany.

Pieniądze na leczenie Kuby będą potrzebne przede wszystkim na rehabilitację, ale także na badania, wizyty i dojazdy do lekarzy specjalistów oraz na leki na toksoplazmozę, które są sprowadzane z zagranicy i są drogie. Z tego powodu prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie Kubusiowi wpłat na konto i 1% swojego podatku. Będzie to pomoc nieoceniona, dodająca sił do walki o postępy w jego rehabilitacji. Dla Kubusia jest to szansa na lepszą przyszłość.

Dziękujemy za okazane wsparcie
Rodzice oraz trójka rodzeństwa Jakuba

 

Pomóc Kubusiowi można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” 
Bank BZ WBK: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “1019 pomoc dla Kubusia Misiek”

Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Kubus:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank Zachodni WBK: PL31109028350000000121731374 swift: WBKPPLPP
Title: „1019 Help for Kubus Misiek”

Aby przekazać 1% podatku dla Kubusia należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
W rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ należy wpisać “1019 pomoc dla Kubusia Misiek”

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa