W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Bardzo trudny początek życia małego Kubusia – pomoc dla chorego chłopca.

Informacja od czytelniczki, mamy Kubusia: Zastanawiałam się gdzie napisać bo wiem że ludzie ostatnio nieufnie podchodzą do tego rodzaju pomocy. Dla pomocą nieocenioną będzie nawet udostępnienie tej informacji dalej, bo dla dalszego leczenia i rehabilitacji Kubusia każda złotówka będzie na wagę złota.

Pozdrawiam – Agnieszka Misiek wraz z mężem i trójką rodzeństwa Kubusia.

Jakub urodził się 8 maja 2017 roku w 38 tygodniu ciąży. W pierwszej dobie życia zdiagnozowano u niego wrodzone wodogłowie, natomiast w trzeciej dobie życia – wrodzoną toksoplazmozę. Z związku z wrodzoną toksoplazmozą Kubuś zmaga się również z okulopatią toksoplazmozową, która bardzo niszczy wzrok. Nie wiadomo na daną chwilę jakie będzie jego widzenie, ale według lekarzy może być dzieckiem niedowidzącym lub słabo widzącym, gdyż na dnie oczu utworzyły się blizny.

Obecnie Kubuś skończył dwa miesiące i przebywa od urodzenia w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.  Ma podawane leki m.in. na toksoplazmozę, tarczycę, wątrobę, drgawki, jak również witaminy, żelazo oraz krople do oczu. Jest pod ciągłą opieką lekarzy specjalistów m.in. okulisty, neurologa, endokrynologa, laryngologa.

W związku z wodogłowiem w przeciągu pierwszych dwóch tygodni życia Kubuś miał  zabiegi założenia zbiorników Rickhama. Obecnie posiada dwa takie zbiorniki, które są systematycznie nakłuwane w szpitalu. Kubuś musiał mieć założone dwa zbiorniki, a nie jeden, ponieważ płyn mózgowo-rdzeniowy nie ma połączenia między półkulami. Jedna zastawka zbierała płyn tylko z lewej półkuli, więc założono drugą, aby płyn był ściągany i z prawej półkuli. W ciągu najbliższych miesięcy planowana jest operacja założenia zastawek lub jednej, ale to zależy co zdecydują neurochirurdzy i co będzie najlepsze dla Kuby. Obecnie parametry płynu mózgowo-rdzeniowego nie pozwalają jeszcze na ich założenie.

Jakub jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem, choć przez pierwszy miesiąc życia było ciężko (nie ruszał się, nie reagował na otoczenie, nie jadł samodzielnie). Dzielnie znosi pobyt w szpitalu i stosowane leczenie.

Choć toksoplazmoza wrodzona na pewno wpłynie na życie Kuby, to wiem, że  to systematyczna rehabilitacja przyniesie pozytywne  efekty i wspomoże jego rozwój. Dlatego też Kubuś jest codzienne rehabilitowany w szpitalu i ta rehabilitacja musi być kontynuowana po wyjściu z niego.

Pieniądze na leczenie Kuby będą potrzebne przede wszystkim na rehabilitację, ale także na badania, wizyty i dojazdy do lekarzy specjalistów oraz na leki na toksoplazmozę, które są sprowadzane z zagranicy i są drogie.

Z tego powodu prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie Kubusiowi wpłat na konto i 1% swojego podatku. Będzie to pomoc nieoceniona, dodająca sił do walki o postępy w jego rehabilitacji. Dla Kubusia jest to szansa na lepszą przyszłość.

 

 

Dziękujemy za każde okazane wsparcie,
Rodzice oraz trójka rodzeństwa Jakuba

 

Pomóc Kubusiowi można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “1019 pomoc dla Kubusia Misiek”

Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Kubus:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank Zachodni WBK: PL31109028350000000121731374 SWIFT: WBKPPLPP
Title: „1019 Help for Kubus Misiek”

Aby przekazać 1% podatku dla Kubusia należy:
W formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
W rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ – “1019 pomoc dla Kubusia Misiek”

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa