W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Baw się razem z nami – koncert w SCK [FOTO]

Aktorzy mieleckiego Teatru „Rozmaitości” znów zaśpiewali.

Próbki ich talentu poznaliśmy w wodewilu „Królowa przedmieścia” i spektaklu „Teatr Variete”, tym razem jednak wystąpili w solowych popisach wokalnych podczas koncertu, który żartobliwie nazwano Festiwalem Polskiej Piosenki w Mielcu, a który – nawiązywał – zachowując właściwą miarę rzeczy – do festiwalu opolskiego. Koncert „Baw się razem z nami” odbył się 8 marca w sali widowiskowej Domu Kultury SCK, a repertuar nawiązywał do muzyki lat 60. Przeboje muzyki polskiej z tamtej dekady, a także ich mieleckich wykonawców z wdziękiem i humorem zapowiadali Agnieszka Kużdżał – Trybulec i Bartosz Kramarz – także aktorzy „Rozmaitości”.
Muzycznym bohaterem pierwszoplanowym drugiego planu był BIG Mielec BAND – znakomity zespół muzyczny działający w ramach Domu Kultury SCK. Jego kierownikiem i dyrygentem jest Waldemar Ozga, który do udziału w BMB namówił najlepszych muzyków w Mielcu. Podczas koncertu publiczność miała okazję wysłuchać świetnych wykonań zespołowych i solowych BMB.
W wokalnych popisach wystąpili aktorki i aktorzy Teatru „Rozmaitości” im. Stefana Ostrowskiego: Maciej Błachowicz, Joanna Kruszyńska, Barbara Jabłońska, Magdalena Szelest-Tara, Ewa Czeczot, Karolina Rostkowska, Paweł Pazdan, Małgorzata Zduńska, Grzegorz Cebula, Barbara Stec, Dagmara Jachyra.
W koncercie zatańczyła też para tańca towarzyskiego Emilia Tara i Mateusz Sala ze Szkoły Tańca „Gala”, podopieczni Mariusza Sosińskiego.
Koncert reżyserowała Jadwiga Klaus, wykonawcami opiekowali się muzycznie Małgorzata Pazdro i Sławomir Stan, pomocy w opracowaniu choreograficznej udzieliła Marzena Gawrońska. Teatr „Rozmaitości” działa przy Domu Kultury SCK.
Publiczność stawiła się na koncert w komplecie, szczelnie wypełniając salę widowiskową i balkon. Nie obyło się bez bisu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa