W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Będą pieniądze na odnawialne źródła energii

Gmina Radomyśl Wielki wraz z Gminą Przecław znalazły się w gronie samorządów z województwa podkarpackiego, których wspólny wniosek pn. „Odnawialne źródła energii w Gminach Przecław i Radomyśl Wielki” został wybrany do dofinansowania w ramach środków unijnych.

Obecnie trwa procedura podpisywania umowy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego, która zakończy się z końcem bieżącego roku. – Kolejnym etapem będzie podpisywanie umów z mieszkańcami.

Rozpocznie się on już w styczniu. Mieszkańców naszej gminy, którzy złożyli wnioski na instalacje OZE, o terminach podpisywania umów będziemy powiadamiać telefonicznie. Z kolei w lutym powinna rozpocząć się procedura przetargowa – informuje Stanisław Lonczak, z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego.

Przypomnijmy, że w ramach tego przedsięwzięcia zakupione zostaną instalacje solarne, instalacje fotowoltaiczne, piece na biomasę i pompy ciepła. Finansowy wkład własny mieszkańców do projektu wyniesie 15 % jego wartości.

Projekt został złożony w ramach RPO Województwa Podkarpackiego 2014-20 (Oś Priorytetowa Czysta Energia, Działanie 3.1 Rozwój OZE).

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa