W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Będzie chodnik w Podleszanach!

Dobre wieści dla mieszkańców gminy Mielec: powiat wspólnie z gminą jeszcze w tym roku wybuduje odcinek chodnika w miejscowości Podleszany.

Przypomnijmy. Chodniki przy drogach powiatowych budowane są we współpracy powiatu z gminami. Zgodnie z tą zasadą, na bieżący rok Powiat Mielecki oraz gmina Mielec zabezpieczyły po 320 tys. złotych na realizację zadań chodnikowych w obrębie gminy. Kwota ta – w okresie znacznych wzrostów cen za realizację robót drogowych – okazała się jednak za niska. Biorąc pod uwagę, iż samorządy będą wydatkować łącznie przeszło 420 tys. złotych na realizację chodnika w Trześni, podobna inwestycja w Podleszanach stanęła pod znakiem zapytania.

28 czerwca br. Rada Gminy Mielec podjęła uchwałę dotyczącą przekazania Powiatowi Mieleckiemu dodatkowych 230 tys. złotych na budowę chodników. Choć zabezpieczanie środków na ten cel powinno odbywać się zawsze na początku roku, władze powiatu – w drodze wyjątku i przekonania o potrzebie budowy chodnika w Podleszanach – również wygospodarowały dodatkowe środki na realizację przedmiotowego zadania.

Wkrótce rozpoczną się procedury przetargowe. Nowy, bezpieczny trakt w Podleszanach ma być gotowy jeszcze w tym roku.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa