W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Będzie przebudowa mostu w miejscowości Grochowe

Jeszcze w tym roku mieszkańcy będą korzystać z odnowionego mostu na potoku Rów w miejscowości Grochowe. Inwestycję wesprą finansowo Lasy Państwowe.

Podpisanie umowy na współfinansowanie przebudowy mostu ulokowanego w ciągu drogi powiatowej nr 1 140R Tuszów Narodowy – Sarnów – Ostrowy Baranowskie odbyło się w czwartek, 29 marca. Swoje podpisy pod dokumentem złożyli: Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Maria Napieracz oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec Hubert Sobiczewski.


Szacowana wartość zadania wynosi 986 tys. złotych. W ramach podjętej współpracy, Lasy Państwowe udzielą powiatowi wsparcia w wysokości 493 tys. złotych – będzie to więc połowa wartości całego zadania. Zgodnie z zapisami umowy, most w Grochowem ma zostać wyremontowany do końca roku.
– To już kolejne wspólne przedsięwzięcie, jakie podejmujemy z Lasami Państwowymi. W zeszłym roku wspólnie sfinansowaliśmy przebudowę mostu w Sarnowie – podkreśla starosta Zbigniew Tymuła. Zadanie, na które się powołuje, warte było łącznie 1 922 875,45 zł. Dofinansowanie z Lasów Państwowych wyniosło 600 tys. złotych, powiat dodatkowo uzyskał również dotację z budżetu państwa w wysokości 81 600 zł.
Warto zaznaczyć, że w roku 2017 na terenie powiatu mieleckiego wyremontowane zostały też mosty w Dąbiu i Zdziarcu, a plan finansowy powiatu na ten rok uwzględnia także przebudowę mostu na potoku Wiśnia w miejscowości Trzciana.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa