W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Materiały video

Bezdomnym pomóżmy przetrwać zimę [VIDEO]

W związku z informacjami o zbliżającej się do Polski fali zimowych chłodów, kiedy słupki rtęci mogą pokazać kilkanaście stopni poniżej zera, Straż Miejska w Mielcu rozpoczęła akcję kontroli miejsc w których mogą przebywać osoby bezdomne. Są to np. pustostany, ogródki działkowe, wiaty śmietnikowe, altanki, okolice garaży, tereny sąsiadujące z rurami ciepłowniczymi.

Dla tych, którzy nie mają dachu nad głową niskie temperatury to śmiertelne zagrożenie. Co roku podczas mrozów zdarzają się przypadki śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. Aby temu zapobiec mieleccy strażnicy podczas kontroli informują bezdomnych o takim zagrożeniu, a także przekazują informacje o możliwości skorzystania ze schroniska i noclegowni dla bezdomnych prowadzonego w Mielcu przez Towarzystwo Brata Alberta przy ulicy Sandomierskiej.

Zarówno Straż Miejska jak i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu zwracają się do wszystkich mieszkańców Mielca z prośbą, abyśmy nie pozostawali obojętni wobec losu takich osób. Informację o bezdomnych przebywających na klatkach schodowych, na korytarzach budynków, w piwnicach, strychach i innych pomieszczeniach niemieszkalnych, można przekazywać Straży Miejskiej.

Kontakt:

-tel. alarmowy – 986
-tel. dyżurny – 17 787 44 22
adres e-mail: [email protected]

-godziny urzędowania: 7:00 – 22:00

Bezdomni w Mielcu rok 2019.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa