W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Bezpieczeństwo – pierwsza klasa [FOTO]

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, mieleccy policjanci codziennie, przez cały wrzesień spotykali się z dziećmi i młodzieżą na terenie naszego powiatu. Mówiąc jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i ostrzegając przed zagrożeniami, funkcjonariusze utrwalali w najmłodszych nawyk dbałości o własne bezpieczeństwo. Funkcjonariusze promowali również projekt edukacyjno-informacyjny pod nazwą „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa” skierowany głównie do klas pierwszych szkół podstawowych.

Mieleccy policjanci realizując programy profilaktyczne, codziennie, przez cały wrzesień odwiedzali szkoły i przedszkola na terenie całego powiatu mieleckiego. Podczas pogadanek z najmłodszymi skupiali się przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci w drodze do szkoły, w cyberprzestrzeni, w domu oraz podczas zabawy. Taki zakres tematyczny spotkań profilaktycznych obejmuje wdrożony we wrześniu tego roku projekt edukacyjno-informacyjny „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa” skierowany głównie do klas pierwszych szkół podstawowych. Projekt powstał w ramach współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i obejmuje działania na terenie całego województwa podkarpackiego.

Dotychczas mieleccy policjanci odwiedzili już kilkadziesiąt placówek oświatowych, a aktywne działania profilaktyczne wobec dzieci kontynuowane będą przez cały rok szkolny. Szkoły na terenie powiatu mieleckiego odwiedzają również dzielnicowi oraz policjanci mieleckiej drogówki, którzy także przestrzegają przed zagrożeniami jakie mogą spotkać najmłodszych w drodze do szkoły, podczas zabawy w przydomowym ogrodzie oraz w gospodarstwie rolnym.

Wszędzie tam gdzie jest to możliwe policjanci swoje pogadanki uatrakcyjniają pokazem sprzętu policyjnego w postaci umundurowania, podstawowego wyposażenia policjanta oraz radiowozu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa