W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

„Bezpieczna droga do szkoły” działania profilaktyczne mieleckiej policji

Od początku września mieleccy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Pomimo ograniczonej możliwości kontaktu z uczestnikami spotkań, funkcjonariusze starają się przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę niezbędną dla zachowania bezpieczeństwa.

Dotychczas policjanci odwiedzili kilkanaście placówek oświatowych na terenie całego powiatu mieleckiego. Tegoroczne spotkania dotyczące bezpieczeństwa wzbogacone są o temat udzielania pierwszej przemocy przedmedycznej. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie podróży do szkoły, to główne zadanie policjantów prewencji i ruchu drogowego w pierwszych miesiącach kolejnego roku szkolnego. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, prowadząc wzmożone kontrole drogowe w okolicach szkół, zwracają szczególną uwagę na sposób poruszania się kierowców w pobliżu placówek oświatowych, jak również na sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Zadaniem policjantów jest również sprawdzenie infrastruktury drogowej w rejonie szkół.

Działania policjantów wydziału prewencji mieleckiej jednostki skupiają się głównie na odwiedzinach przedszkolaków i dzieci w pierwszych klasach szkół podstawowych. Podczas spotkań policjanci przypominają najmłodszym o tym, jak bezpiecznie dojść do szkoły oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo w domu, czy podczas zabaw z rówieśnikami. Szkoły na terenie powiatu mieleckiego odwiedzają również dzielnicowi, którzy także przestrzegają przed zagrożeniami, jakie mogą spotkać najmłodszych w drodze do szkoły, podczas zabawy w przydomowym ogrodzie oraz w gospodarstwie rolnym.

Kierując się troską o edukację i bezpieczeństwo najmłodszych mieleccy policjanci wzbogacili zajęcia profilaktyczne o temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sierż. szt. Ewelina Ziemba, profilaktyk Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, a jednocześnie ratownik medyczny uczy dzieci jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak postępować w przypadku nagłych stanów zagrożenia życia, np. zadławień i urazów kostnych.

Podczas spotkań policjantka wykorzystuje sprzęt w postaci defibrylatora treningowego, fantomów osoby dorosłej, dziecka, oraz niemowlaka, a także profesjonalnie wyposażonej torby medycznej. Sprzęt został zakupiony z inicjatywy policjantów zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IPA Region Mielec, ze środków pozyskanych z firm zewnętrznych z terenu powiatu mieleckiego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Miejski Dzień Dziecka 2023 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Młodzieżowa Rada Miejska spotkała się z Prezydentem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zarząd Powiatu Mieleckiego z absolutorium

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa