W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

„Bezpieczna droga do szkoły” działania profilaktyczne mieleckiej policji

Od początku września mieleccy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Pomimo ograniczonej możliwości kontaktu z uczestnikami spotkań, funkcjonariusze starają się przekazać dzieciom i młodzieży wiedzę niezbędną dla zachowania bezpieczeństwa.

Dotychczas policjanci odwiedzili kilkanaście placówek oświatowych na terenie całego powiatu mieleckiego. Tegoroczne spotkania dotyczące bezpieczeństwa wzbogacone są o temat udzielania pierwszej przemocy przedmedycznej. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie podróży do szkoły, to główne zadanie policjantów prewencji i ruchu drogowego w pierwszych miesiącach kolejnego roku szkolnego. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, prowadząc wzmożone kontrole drogowe w okolicach szkół, zwracają szczególną uwagę na sposób poruszania się kierowców w pobliżu placówek oświatowych, jak również na sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Zadaniem policjantów jest również sprawdzenie infrastruktury drogowej w rejonie szkół.

Działania policjantów wydziału prewencji mieleckiej jednostki skupiają się głównie na odwiedzinach przedszkolaków i dzieci w pierwszych klasach szkół podstawowych. Podczas spotkań policjanci przypominają najmłodszym o tym, jak bezpiecznie dojść do szkoły oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo w domu, czy podczas zabaw z rówieśnikami. Szkoły na terenie powiatu mieleckiego odwiedzają również dzielnicowi, którzy także przestrzegają przed zagrożeniami, jakie mogą spotkać najmłodszych w drodze do szkoły, podczas zabawy w przydomowym ogrodzie oraz w gospodarstwie rolnym.

Kierując się troską o edukację i bezpieczeństwo najmłodszych mieleccy policjanci wzbogacili zajęcia profilaktyczne o temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sierż. szt. Ewelina Ziemba, profilaktyk Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, a jednocześnie ratownik medyczny uczy dzieci jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak postępować w przypadku nagłych stanów zagrożenia życia, np. zadławień i urazów kostnych.

Podczas spotkań policjantka wykorzystuje sprzęt w postaci defibrylatora treningowego, fantomów osoby dorosłej, dziecka, oraz niemowlaka, a także profesjonalnie wyposażonej torby medycznej. Sprzęt został zakupiony z inicjatywy policjantów zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IPA Region Mielec, ze środków pozyskanych z firm zewnętrznych z terenu powiatu mieleckiego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa