W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

„Bezpieczna droga do szkoły” na terenie powiatu mieleckiego

Od początku września mieleccy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”.
Policjanci wydziału prewencji oraz ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo w okolicy szkół oraz przedszkoli na terenie miasta i całego powiatu mieleckiego.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie podróży do szkoły, to główne zadanie policjantów wydziału ruchu drogowego w pierwszych tygodniach września. Funkcjonariusze prowadząc wzmożone kontrole drogowe w okolicach szkół, zwracają szczególną uwagę na sposób poruszania się kierowców, jak również zwracają uwagę na sposób przewożenia dzieci w samochodach.

Policjanci wydziału prewencji mieleckiej jednostki Policji odwiedzają przedszkolaków i uczniów pierwszych klasach szkół podstawowych. Podczas spotkań policjanci przypominają najmłodszym o tym, jak bezpiecznie dojść do szkoły oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo w domu oraz podczas zabaw z rówieśnikami.

Dotychczas policjanci, zajmujący się profilaktyką społeczną, odbyli już kilkadziesiąt takich spotkań na terenie miasta i powiatu. Funkcjonariusze starają się, aby prelekcje dla dzieci były ciekawe i urozmaicone. Ze względu na duże zainteresowanie profilaktyką, policjanci będą kontynuować spotkania przez najbliższe kilka tygodni.

 

 

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa