W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Bezpieczna droga do szkoły – program profilaktyczny policji [FOTO]

Przez cały wrzesień, mieleccy policjanci prowadzić będą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Dotychczas policjanci odwiedzili kilkanaście placówek oświatowych na terenie całego powiatu mieleckiego. Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, funkcjonariusze przypominają im, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i ostrzegają przed zagrożeniami, utrwalając nawyk dbałości o własne bezpieczeństwo.

Mieleccy policjanci realizując programy profilaktyczne, od początku września i przez kilka kolejnych tygodni, skupiać się będą przede wszystkim na bezpieczeństwie najmłodszych. Policjanci odwiedzili już kilkanaście placówek oświatowych, rozmawiając z dziećmi o tym, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły.

Działania policjantów wydziału prewencji i wydziału ruchu drogowego mieleckiej jednostki skupiają się głównie na odwiedzinach przedszkolaków i dzieci w pierwszych klasach szkół podstawowych. Podczas spotkań, policjanci przypominają najmłodszym o tym, jak bezpiecznie dojść do szkoły oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo w domu, czy podczas zabaw z rówieśnikami.

Szkoły na terenie powiatu mieleckiego odwiedzają również dzielnicowi, którzy także przestrzegają przed zagrożeniami, jakie mogą spotkać najmłodszych w drodze do szkoły, podczas zabawy w przydomowym ogrodzie oraz w gospodarstwie rolnym.

Funkcjonariusze starają się, aby prelekcje dla dzieci były ciekawe i urozmaicone. Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, policjanci swoje pogadanki uatrakcyjniają pokazem sprzętu policyjnego w postaci umundurowania, podstawowego wyposażenia policjanta oraz radiowozu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa