W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Bezpieczne ferie

Od poniedziałku uczniowie powiatu mieleckiego rozpoczynają ferie zimowe. W tym okresie jednym z najważniejszych zadań policjantów będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.

Funkcjonariusze już teraz prowadzą spotkania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii. Okres ferii zimowych to czas, z którym wiąże się większe prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożeń, przy nie zachowaniu należytej ostrożności w trakcie zabaw na lodzie i śniegu. Jest to także czas zwiększonego niebezpieczeństwa zaistnienia kolizji i wypadków drogowych z udziałem dzieci i młodzieży.

Podczas tegorocznych ferii, wzorem lat ubiegłych, policjanci prowadzą wzmożone działania profilaktyczne w celu zadbania o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz o bezpieczeństwo podróżujących przez teren naszego powiatu. Policjanci spotykają się z najmłodszymi wszędzie tam, gdzie organizowane są zajęcia w czasie wolnym od nauki.

Spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą przybierają różne formy, od pogadanek aż po tematyczne konkursy. W Szkole Podstawowej w Kiełkowie odbyło się spotkanie zorganizowane z inicjatywy dzielnicowego Posterunku Policji w Przecławiu sierż.szt. Krystiana Dobosza. Podczas spotkania funkcjonariusz rozmawiał z najmłodszymi o bezpiecznym zachowaniu się podczas zimowych zabaw, o możliwości i sposobie powiadomienia służb ratunkowych w razie potrzeby i odpowiedzialnym zachowaniu w domu podczas gdy nie ma rodziców.

Kolejne spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Jaślanach. W spotkaniu oprócz sierż. Magdaleny Broda z wydziału prewencji mieleckiej komendy wziął również udział strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaślan. W czasie spotkania mówili o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych, m.in. w okolicach lodowisk oraz o profilaktyce pożarów i zagrożeniach związanych z czadem.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe, jak również kontrole autokarów, którymi dzieci i młodzież podróżują w czasie ferii. Policjanci apelują, szczególnie do rodziców i opiekunów, aby w czasie ferii zwracali szczególną uwagę na formy spędzania wolnego czasu przez swoich podopiecznych. Jednocześnie życzą wszystkim dzieciom i młodzieży aby ferie były pełne radości, dobrej i bezpiecznej zabawy oraz pozostawiły tylko szczęśliwe wspomnienia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Otwarcie Miesiąca Kultury Borowskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa