W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Bezpieczne Wakacje 2020 – program profilaktyczny

Wakacje to czas wypoczynku, zabawy i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich korzystających z letniego wypoczynku, a w szczególności dzieci, mieleccy policjanci, jak co roku prowadzą działalność profilaktyczną.

Biorąc udział w spotkaniach na półkoloniach oraz w innych miejscach gdzie zorganizowany jest wypoczynek dla dzieci dbają aby wakacje były bezpieczne. Różnorodność podejmowanych działań, pozwala dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców powiatu mieleckiego.Nieodłącznym elementem profilaktyki społecznej jest dbałość o to, aby wakacje były bezpieczne.

Mieleccy policjanci w ostatnich dniach przeprowadzili kilka spotkań na półkoloniach zorganizowanych na terenie Mielca. Najczęściej poruszaną tematyką było bezpieczeństwo podczas wakacyjnych zabaw nad wodą, na podwórku i w domu. Policjanci wykorzystują czas spotkań z najmłodszymi do propagowania odpowiednich zachowań także w ruchu drogowym.Spotkania dotyczące tematyki wpisującej się w działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2020” odbywają się od początku lipca.

W tym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Prewencji odwiedzili półkolonię zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 6 w Mielcu oraz ZHP Hufiec w Mielcu przy ulicy Botanicznej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wykładu policjantki, a za aktywność zostały nagrodzone upominkami w postaci elementów odblaskowych.Przez cały okres wakacji policjanci odwiedzać będą miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu mieleckiego. Podczas spotkań z młodymi ludźmi będą rozmawiać o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach.

Policjanci zapraszają też dzieci i młodzież do udziału w konkursach – plastycznym i filmowym „Bezpieczne Wakacje 2020”.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości