W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Bezpieczniej przy skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i al. Ducha Świętego

Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu przygotowuje koncepcję budowy ronda przy ul. Sienkiewicza i al. Ducha Świętego oraz analizuje możliwości jego usytuowania w granicach pasa drogowego.

Droga powiatowa nr 1 161R relacji Tuszów – Chorzelów – Mielec (odcinek dawnej drogi wojewódzkiej nr 985) została przejęta przez powiat w 2015r. Pierwsze zmiany służące polepszeniu bezpieczeństwa na jej skrzyżowaniu z al. Ducha Świętego zostały wprowadzone już w 2017 roku na wniosek policji i Komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu. Możliwość jazdy na wprost ulicą Sienkiewicza ograniczono tylko do jednego pasa. Pozostałe pasy służą od tamtej pory jedynie do skrętu w al. Ducha Świętego. 

Mimo wprowadzonych zmian, na skrzyżowaniu wciąż dochodzi do licznych niebezpiecznych zdarzeń. Najczęściej stoi za nimi niezgodna z oznakowaniem jazda i przekraczanie dozwolonej prędkości. Zdarza się też, że kierowcy, rowerzyści  i piesi nie ustępują pierwszeństwa albo nie zachowują należytej ostrożności. 

– Z uwagi na to, że najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowników dróg, Zarząd Powiatu Mieleckiego wraz z Powiatowym Zarządem Dróg stoi na stanowisku, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem na przedmiotowym skrzyżowaniu byłoby zastosowanie ronda. Taka reorganizacja skrzyżowania wymusiłaby na użytkownikach drogi znaczne ograniczenie prędkości, a co za tym idzie, pozwalałaby złagodzić skutki ewentualnych zdarzeń – mówi Maciej Jemioło, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego.

Obecnie Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu przygotowuje we własnym zakresie koncepcję przebudowy skrzyżowania na rondo i analizuje możliwości jego usytuowania w granicach pasa drogowego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gmina Radomyśl Wielki pozyskała ponad 17 milionów na inwestycje

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa