16 stycznia 2019 (środa) - 8:04
Slider
Image default
Informacje

BEZPŁATNE PRZEJAZDY MKS DLA OSÓB PO 70-TYM ROKU ŻYCIA

Od pierwszego lipca mieszkańcy Mielca, którzy ukończyli 70-ty rok życia będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie. To jedna ze zmian, jakie zostały wprowadzone w zasadach regulujących ceny i opłaty za przejazd autobusami MKS oraz wskazujące osoby uprawnione do przejazdów bezpłatnych i zniżkowych.

11429972_1602813743307265_8384402035615862645_n

Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych przejazdów autobusami MKS byli mielczanie, którzy ukończyli 75-ty rok życia. W podjętej w lutym uchwale granica wieku zostało obniżona o pięć lat oraz m.in. wprowadzony został obowiązek posiadania e-karty dla opiekuna osoby niepełnosprawnej. Jak podkreśla zastępca prezydenta Mielca Tadeusz Siemek zmiana związana z obniżeniem wieku osób, które bezpłatnie będą korzystać z komunikacji miejskiej jest niezwykle ważna. – Jestem przekonany o tym, że darmowe przejazdy dla tych osób sprawią, że większość z nich, która do tej pory ze względów ekonomicznych nie mogła często poruszać się autobusami MKS, teraz będzie dużo bardziej aktywna. Przejazdy do bliskich i znajomych, na zajęcia lub inne wydarzenia kulturalne, czy choćby załatwienie codziennych spraw teraz będzie dużo łatwiejsze – powiedział zastępca prezydenta. Warto dodać, że bezpłatne przejazdy dla osób od 70-tego roku życia oznaczają także jeszcze efektywniejsze wykorzystanie taboru MKS, gdyż zdarza się, że autobusy nie zawsze są zapełnione. – Więcej osób korzystających z autobusów MKS to również promocja transportu zbiorowego na terenie miasta – dodał zastępca prezydenta Tadeusz Siemek.

W celu uzyskania szerszych informacji na ten temat zapraszamy do punktów sprzedaży biletów Miejskiej Komunikacji Samochodowej (COK – ul. Moniuszki 12 lub POK – al. Niepodległości 7; ul. Rynek 6) lub do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 17 583 77 33 w.43.

Krzysztof Urbański

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj się

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja