17 sierpnia 2018, 17:00
Slider
Image default
  • Home
  • Informacje
  • BEZPŁATNE PRZEJAZDY MKS DLA OSÓB PO 70-TYM ROKU ŻYCIA
Informacje

BEZPŁATNE PRZEJAZDY MKS DLA OSÓB PO 70-TYM ROKU ŻYCIA

Od pierwszego lipca mieszkańcy Mielca, którzy ukończyli 70-ty rok życia będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie. To jedna ze zmian, jakie zostały wprowadzone w zasadach regulujących ceny i opłaty za przejazd autobusami MKS oraz wskazujące osoby uprawnione do przejazdów bezpłatnych i zniżkowych.

11429972_1602813743307265_8384402035615862645_n

Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych przejazdów autobusami MKS byli mielczanie, którzy ukończyli 75-ty rok życia. W podjętej w lutym uchwale granica wieku zostało obniżona o pięć lat oraz m.in. wprowadzony został obowiązek posiadania e-karty dla opiekuna osoby niepełnosprawnej. Jak podkreśla zastępca prezydenta Mielca Tadeusz Siemek zmiana związana z obniżeniem wieku osób, które bezpłatnie będą korzystać z komunikacji miejskiej jest niezwykle ważna. – Jestem przekonany o tym, że darmowe przejazdy dla tych osób sprawią, że większość z nich, która do tej pory ze względów ekonomicznych nie mogła często poruszać się autobusami MKS, teraz będzie dużo bardziej aktywna. Przejazdy do bliskich i znajomych, na zajęcia lub inne wydarzenia kulturalne, czy choćby załatwienie codziennych spraw teraz będzie dużo łatwiejsze – powiedział zastępca prezydenta. Warto dodać, że bezpłatne przejazdy dla osób od 70-tego roku życia oznaczają także jeszcze efektywniejsze wykorzystanie taboru MKS, gdyż zdarza się, że autobusy nie zawsze są zapełnione. – Więcej osób korzystających z autobusów MKS to również promocja transportu zbiorowego na terenie miasta – dodał zastępca prezydenta Tadeusz Siemek.

W celu uzyskania szerszych informacji na ten temat zapraszamy do punktów sprzedaży biletów Miejskiej Komunikacji Samochodowej (COK – ul. Moniuszki 12 lub POK – al. Niepodległości 7; ul. Rynek 6) lub do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 17 583 77 33 w.43.

Krzysztof Urbański

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja