W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Bezwzględny zakaz wstępu do parków miejskich

W związku z nawałnicą, która miała miejsce w dniu 7 lipca br. w Mielcu magistrat informuje, że parki miejskie zostają zamknięte:

  • Park Honorowych Dawców Krwi,
  • Park przy ul. Kazimierza Wielkiego,
  • Park Leśny Góra Cyranowska,
  • Park przy ul. Wolności Korczaka.

Obowiązuje bezwzględny zakaz wstępu do momentu uprzątnięcia terenu przez odpowiednie służby.

Jednocześnie informujemy, że osoby i rodziny, które w związku z wystąpieniem silnych wiatrów poniosły szkodę mogą ubiegać się o:

1)  tzw. pomoc doraźną – jeśli osoby te znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej
i nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych w oparciu o posiadane środki własne

2)  pomoc na remont lub odbudowę budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, który został zniszczony lub uszkodzony w wyniku zdarzeń klęskowych.

Przy ustalaniu pomocy o której mowa w pkt 2 organ bierze pod uwagę odszkodowanie uzyskane w tytułu ubezpieczenia budynku/lokalu mieszkalnego. Oszacowanie strat  zostanie dokonane  przez  specjalną komisję, powołaną w tym celu.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu pod numerem telefonu (17) 7875601.

Jak podaje Biuro Zarządzania Kryzysowego UM w Mielcu w związku z gwałtowną ulewą i wiatrem, na chwilę obecną, szacuje się przede wszystkim liczne uszkodzenia pokryć dachowych na budynkach mieszkalnych oraz budynkach gospodarczych. Ponadto,
w parkach miejskich, na pasach zieleni, skwerach, odnotowano kilkadziesiąt powalonych gałęzi i drzew, które są, w miarę możliwości, usuwane na bieżąco.

Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa odnotowała uszkodzone obróbki blacharskie na kilku budynkach, które zostaną usunięte we własnym zakresie. Miejski Zarząd Budynków Mieszkaniowych podaje pięć uszkodzeń obróbki blacharskiej, które także zostaną usunięte we własnym zakresie. PGE Dystrybucja S.A. Oddział Rzeszów. Rejon Energetyczny Mielec odnotowała zerwane przewody na ulicach: Ćwiklińskiej, Smoczka, Kilińskiego, Korczaka, MMR. Te awarie zostały już usunięte lub są w trakcie usuwania przez Rejon Energetyczny Mielec.

Siły i środki straży pożarnej biorące udział w działaniach związanych z burzą na terenie miasta Mielca to: PSP MielecOSP CyrankaOSP RzochówOSP ChorzelówOSP OtałężOSP Wola OtałęskaOSP ChrząstówOSP KsiążniceOSP Rzędzianowice IOSP Wola MieleckaOSP Złotniki, ,OSP RzemieńOSP Grochowe IOSP Malinie I i II.

Ponadto, zarówno wczoraj po nawałnicy, jak i dzisiaj od wczesnych godzin porannych służbę pełniły i pełnią dwa patrole Straży Miejskiej oraz pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w celu zapewnienia przejezdności dróg, a także pracownicy Zakładów Wodociągowych, którzy na bieżąco udrażniali przepusty uliczne. Te działania cały czas trwają.Z całego serca chcemy podziękować wszystkim służbom ratowniczym i porządkowym,
w szczególności: Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, Pogotowiu Ratunkowemu i Energetycznemu, Policji i  Miejskiemu Zarządowi Budynków Mieszkalnych za Waszą niestrudzoną pracę przy usuwaniu skutków nawałnicy. Dzięki Wam możemy czuć się bezpieczniej i szybciej wrócić do normalnego funkcjonowania.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa