W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Biblioteka. Oczywiście!

8-15 maja 2017 r. – XIV edycja programu Tydzień Bibliotek

27 kwietnia (czwartek)

Filia nr 7 – W książkowej krainie – teatrzyk w wykonaniu dzieci ze świetlicy ze SP nr 11 w Mielcu dla dzieci z Przedszkola Szczęśliwe Dziecko [godz. 11.30].

8 maja (poniedziałek)

FILIA nr 7 – Kolorowy świat motyli – spotkanie z dziećmi, czytanie bajki Mój przyjaciel Kemushi przy pomocy teatrzyku kamishibai. Wspólne rozmowy o motylach, tworzenie motylich skrzydełek i zabawa motyle na łące z chustą klanzy na wolnym powietrzu.

9 maja (wtorek)

Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej – Biedroneczko, leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba – warsztaty origami dla przedszkolaków połączone z głośnym czytaniem.
Filia nr 4 – Bajkowe zgadywanki – zabawy literackie [godz. 13.00].
Filia nr 7 – Wspólne czytanie i inscenizacja Rzepki J. Tuwima z grupą przedszkolaków na trawie przed Biblioteką.

10 maja (środa)

Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej – Gimnastykuj się z Peppą – zabawy ruchowe dla dzieci z PM nr 3 w Mielcu połączone z głośnym czytaniem [godz. 9.00].
Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej – Pinokio – czy warto kłamać? – zajęcia biblioterapeutyczne dla dzieci połączone z głośnym czytaniem [godz. 13.00].
Filia nr 4 – Bibliotekarz kto to taki? – zajęcia edukacyjne w PM nr 1 w Mielcu [godz. 9.00].
Filia nr 6 Oddział dla dzieci – Bajka terapeutyczna dla przedszkolaków z PM nr 8 w Mielcu [godz. 10.30].
Filia nr 7 – Wspólne czytanie i zabawy w nowootwartym Niepublicznym Integracyjnym Przedszkolu im. świętego Józefa w Mielcu.

11 maja (czwartek)

Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej – W świecie Bonifacego i Filemona – pasowanie na czytelnika przedszkolaków z PM nr 3 w Mielcu [godz. 9.30].
Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej – Skarpetki w bibliotece – spotkanie z bohaterami książki J. Bednarka Niesamowite przygody Dziesięciu Skarpetek [godz. 12.30].
Filia 7 – Bajka terapeutyczna [godz. 12.30].
Filia nr 6 Oddział dla dzieci – Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży [godz. 17.00].

12 maja (piątek)

Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej – Muzykowanie z Kicią Kocią – warsztaty prawie-muzyczne dla dzieci z PM nr 12 w Mielcu w oparciu o książeczkę Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny [12.00].
Filia nr 4 – Finał konkursu plastycznego Plakat reklamujący nowy cykl Pan Samochodzik i… – wręczenie nagród, dyplomów i podsumowanie całej akcji promocji cyklu Pan Samochodzik i… [godz. 8.00].
Filia nr 6 Oddział dla dzieci – Pasowanie na czytelnika dzieci z PM nr 8 w Mielcu [godz. 10.00].
Filia nr 7 – Harcerze czytają dzieciom – spotkanie przedszkolaków z 7 Drużyną Harcerską Galimatias, wspólne czytanie, rozmowa oraz śpiew piosenek harcerskich [godz. 15.00].

15 maja (poniedziałek)

Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej – Tę pszczółkę, którą tu widzicie – warsztaty plastyczne dla dzieci z PM nr 4 w Mielcu połączone z głośnym czytaniem bajek – Święto Rodziny.
Filia nr 7 – warsztaty podróżnicze Magiczne Maroko i Wulkany [godz. 8.30-9.30 ; 9.50-10.50].
Filia nr 4 – warsztaty podróżnicze Magiczne Maroko [godz. 11.25-12.25 ; 12.45-13.45].

18 maja (czwartek)

Filia nr 6 Oddział dla dzieci – spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską dla przedszkolaków z PM nr 8 w Mielcu [godz. 11.00].

PONADTO:

Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej – Biblioteka wczoraj i dziś – wystawka w holu bibliotecznym.
Wypożyczalnia Literatury Pięknej – Audiobooki w zbiorach Biblioteki – akcja promująca audiobooki ; wystawka Umysł na siłowni.
Wypożyczalnia Literatury Popularnonaukowej – 100. lecie objawień fatimskich – wystawka okolicznościowa.
Filia nr 2 : wystawka Czytajmy dzieciom bajki, które leczą.
Filia nr 4 : 8. maja Święto Bibliotekarzy – jak nas widzą i oceniają – wystawka; wystawa prac plastycznych nadesłanych na konkurs Plakat reklamujący nowy cykl Pan Samochodzik i… ; prezentowanie pokazu multimedialnego Działalność kulturalno-oświatowa Filii nr 4 [4-15 maja].
Filia nr 5 : Wystawka o tematyce bibliotecznej ; Mini-konkurs Sleeveface czyli ubieram się w książkę – zdjęcia czytelników i bibliotekarzy.
Filia nr 6 – Bibliotekarze i biblioteki w powieściach – wystawa książkowa ; wystawa prac plastycznych Wiesława Skowrońskiego ; zabawa w wyszukiwanie książek na placówce; zabawa fotograficzna – zdjęcia czytelników z książkami do których dopasowywać będą twarze lub sylwetki [8-15 maja].
Filia nr 6 Oddział dla dzieci: Od tabliczki glinianej do e-booka – lekcje biblioteczne ; przedstawienie taneczne w wykonaniu przedszkolaków z PM nr 8 w Mielcu ; pasowania na czytelnika ; konkurs dla grup przedszkolnych Narysuj nową oryginalną okładkę swojej ulubionej bajki ; zabawa – zdjęcia z okładkami na facebook.

 

 

Zobacz też...