W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video Sport

Bieg 80-lecia Przemysłu Lotniczego w Mielcu [FOTO, VIDEO]

Niezwykle okazale wypadł pierwszy akcent tegorocznych obchodów 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu jakim był bieg rozegrany po raz pierwszy na terenie Lotniska Mielec. Jego organizatorami byli Urząd Miejski w Mielcu oraz Studio Wizualne Damian Gąsiewski wraz z partnerami – Polskimi Zakładami Lotniczymi i Lotniskiem Mielec.

W sobotę 14 kwietnia w blasku zachodzącego słońca na 6,5 kilometrową trasę wytyczoną w tak niecodziennym i na co dzień niedostępnym miejscu jakim jest pas startowy mieleckiego lotniska wyruszyło blisko 300 biegaczy. Zainteresowanie udziałem w biegu było ogromne, a ograniczony limit miejsc na liście startowej wyczerpał się błyskawicznie. Uczestnikami rywalizacji oprócz mielczan byli biegacze amatorzy z całej Polski, a nawet z zagranicy (Słowacja, Chile).

Sporo było także kibiców korzystających z okazji odwiedzenia mieleckiego lotniska, które w ostatnich latach przeszło gruntowną modernizację. Start umiejscowiono obok nowoczesnej lotniskowej wieży. Kierunek biegu wyznaczały biegaczom światła oświetlenia nawigacyjnego głównego pasa startowego. Na linii startu w blasku reflektorów niezwykle efektownie prezentowały się samoloty będące obecnie lotniczymi wizytówkami naszego miasta – Black Hawk i M-28.

Przedział wiekowy biegaczy był bardzo szeroki, stąd nagrody wręczano w kilku kategoriach wiekowych. W kategorii open kobiet najszybsza okazała się znana z sukcesów w ekstremalnych biegach górskich mielczanka Magdalena Łączak. Zdobyty medal zadedykowała ojcu, który przed laty był konstruktorem w PZL Mielec. Wśród mężczyzn wygrał Michał Górkiewicz z Krakowa, który wyprzedził Pawła Dybka z Mielca i Jacka Guta z Hucisk. Z kolei za plecami Magdaleny Łączak finiszowały Małgorzata Siembida ze Stalowej Woli i Kinga Walania z Głogowa Małopolskiego.

-Przede wszystkim gratuluję wszystkim wytrwałości i ukończenia biegu. Gościmy biegaczy z całej Polski, a nawet zza granicy. Cieszę się, że w taki licznym gronie możemy świętować jubileusz 80-lecia mieleckiego przemysłu lotniczego w miejscu które jest jego kolebką – mówił pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos, który korzystając z okazji wraz z prezesem zarządu Lotniska Mielec Wojciechem Bugajskim zapraszał do Mielca na zaplanowane pod koniec lipca Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Oprócz unikalnych pamiątkowych medali uczestnicy biegu otrzymali efektowne koszulki biegowe z sylwetkami mieleckich samolotów. Dodatkowo najlepsi w poszczególnych kategoriach mogli liczyć na nagrody rzeczowe ufundowane między innymi przez Polskie Zakłady Lotnicze.

Do ich rąk trafiły także nagrody niespodzianki od firmy Tarapata – statuetki w formie samolotu wręczane przez prezes firmy Reginę Wiech. Wśród uczestników biegu wylosowano główną nagrodę rzeczową (kosiarkę) od firmy Husqvarna.

Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia podkreślali jego perfekcyjną organizację, a główny organizator Damian Gąsiewski już zapowiadał organizację podobnej imprezy biegowej w przyszłym roku.

Edward Tabor

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=SnO_Y7e-wQw&feature=youtu.be&w=925&h=520]

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Młodzi Mielczanie na turnieju karate [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Podsumowanie XIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa