W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Big Mielec Band gościł Michał Szkil Quartet [FOTO]

BIG Mielec BAND, zespół Domu Kultury SCK, zawsze w listopadzie rozpoczyna swój sezon koncertowy. Tak jest tez w tym roku. Muzycy BIG Mielec BAND wystąpią 25 listopada, o godz. 16, w sali nr 1 Domu Kultury SCK wraz ze swoimi wokalistami, którzy na stałe związali się z zespołem, a także z gośćmi – zespołem Michał Szkil Ouartet.

Big Mielec Band i goście

Do koncertu naszego Big Bandu nikogo zachęcać nie trzeba, jednak mieleckiej publiczności należy się kilka informacji o gościach specjalnych koncertu.


Michał Szkil Quartet to zespół złożony z absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzycy kwartetu to laureaci wielu nagród na międzynarodowych konkursach jazzowych, m.in: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Getxo Jazz Festiwal, Lotos Jazz Festiwal. Koncertowali w Indiach, Niemczech, Holandii, Słowacji, Czechach. Mają na koncie wiele nagranych płyt, współpracują z czołowymi polskimi i zagranicznymi muzykami. Zespół wykona autorskie kompozycje oraz standardy jazzowe we własnych aranżacjach.
W skład zespołu wchodzą: Michał Szkil – piano, Wojciech Lichtański – saksofon altow,y Adam Tadel – kontrabas, Szymon Madej – perkusja.
Michał Szkil – pianista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Zdobywca wielu nagród na Międzynarodowych Festiwalach Jazzowych m.in.: I miejsce podczas 50 jubileuszowego Festiwalu „Jazz nad Odrą” 2014, I miejsce na XXXVII konkursie w Getxo (Hiszpania 2013), Grand Prix na Bielskiej Zadymce Jazzowej 2013, Grand Prix na 15 Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni 2013, II miejsce na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Warszawie, w Tarnowie zdobywca Grand Prix w roku 2012, II miejsce w konkursie jazzowym w Jeleniej Górze oraz II miejsce w konkursie Nowa Nadzieja Jazzu w Łomży. Prowadzi intensywną działalność koncertową występując wraz ze swoim kwartetem w najlepszych salach koncertowych i klubach jazzowych w Polsce i za granicą. Ściśle współpracuje z Piotrem Wojtasikiem, Eryk Kulm Quintessence oraz Jerzy Małek Quintet. Koncertował m.in.: z Andy Middletonem, Piotrem Baronem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Sikałą, Robertem Majewskim, Grzegorzem Nagórskim, Dorotą Miśkiewicz.

Szymon Madej -absolwent wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach, członek zespołów takich jak m.in.: Aga Derlak Trio, Bartosz Dworak Quartet, Joachim Mencel Quintet, Sabina Meck Quintet, Play&Pray. Występował na jednej scenie z takimi artystami, jak: Leszek Możdżer, Andy Middleton, Victor Mendoza, Rafael Alcala, Peter Francis, Gerald T. Smith, Colin Vassell, Adam Sztaba, Joachim Mencel, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski i innymi. W swoim dorobku ma m.in. Grand Prix na Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa (2013, 2014), nagrodę indywidualną na Krokus Jazz Festival (2013), Grand Prix na festiwalu Jazz Juniors (2013), Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą (2015). Udziela się również jako muzyk sesyjny (ponad 30 nagranych płyt).

Wojciech Lichtański (ur.1989) – jeden z najbardziej utalentowanych saksofonistów altowych młodego pokolenia. Zdobywca głównej nagrody konkursu 15. Bielskiej Zadymki Jazzowej, Grand Prix Jazzu nad Odrą oraz wielu innych nagród i wyróżnień. Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. Jako kompozytor otrzymał kilka prestiżowych nagród, m.in. nagroda specjalna za kompozycje „Journey with K.” na big band przyznaną przez Marię Schneider w konkursie 14. Bielskiej Zadymki Jazzowej. Jako nastolatek wygrał wiele konkursów muzyki klasycznej. W roku 2013 uzyskał tytuł magistra sztuki (specjalność saksofon) w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na tej samej uczelni zdobył tytuł licencjata z zakresu kompozycji i aranżacji. Aktualnie jest w trakcie studiów doktoranckich. Wojciech współtworzy kilka wyróżniających się polskich zespołów jazzowych: Vehemence Quartet, Piotr Budniak Essential Group, czy Bartosz Pernal sextet. Jest liderem swojego autorskiego kwartetu Wojciech Lichtański Questions. Miał okazję występować na wielu festiwalach w Polsce i za granicą: m.in. Delhi Jazz Festival, Leverkusen Jazz Festival, Stara Zagora Jazz Festival, czy Jazz nad Odrą. Współpracował z takimi muzykami jak: David Doróżka, Jorge Vistel, Leszek Możdżer, Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Ed Partyka, Piotr Wyleżoł i wielu innych.
Adam Tadel – kontrabasista, student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Adama Kowalewskiego. Ma za sobą liczne koncerty na terenie kraju i Europy. Jest zdobywcą wielu nagród na prestiżowych konkursach, m.in. laureatem nagrody Grand Prix 39. Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego w Getxo 2015 (z zespołem Maciek Wojcieszuk Quintet), III miejsca na festiwalu B-jazz Leuven 2016 (z zespołem Maciek Wojcieszuk Quintet), III miejsca na 38. Międzynarodowym Festiwalu Jazz Juniors 2015 (z zespołem Piotr Budniak Essential Group) czy Grand Prix 8th Azoty Tarnów Jazz Contest (z zespołem SoundMeck). W 2015 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najwybitniejszych studentów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Salvador Dali – esencjonalnie – wernisaż [FOTO]

Wiadomości Mielec

Podsumowanie Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Mielecki Jarmark Żywności, Rękodzieła Regionalnego i Lasowiackiego przy Galerii Navigator [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa