W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Blisko 7 milionów na kanalizację w gminie Radomyśl Wielki

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim pozyskał 6 mln 900 tys. zł na rozbudowę sieci kanalizacyjnej, budowę oczyszczalni ścieków i rozbudowę instalacji fotowoltaicznej na oczyszczalni ścieków na terenie gminy Radomyśl Wielki.

Środki te pochodzić będą z ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie sieci kanalizacyjnej w Żarówce oraz w Dulczy Wielkiej wraz z dwoma przepompowniami. Ponadto w Radomyślu Wielkim powstanie nowa, gruntowa, biologiczno-mechaniczna oczyszczalnia ścieków oparta na technologii złóż obrotowych o RLM 600 (o średniodobowej przepustowości Qd max. 90 m3/d). Nowa oczyszczalnia w Radomyślu Wielkim pozwoli odciążyć oczyszczalnię w Partyni i umożliwi dalszą rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Przewidziana jest również rozbudowa istniejącej instalacji fotowoltaicznej na oczyszczalni ścieków w Partyni o instalację o mocy ok. 44kW wraz z magazynem energii o mocy ok. 200 kW.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to październik 2025.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

2 komentarze

Jajek 25 października 2023 (środa) at 17:18

A co z kanalizacja w Zgórsku,(Piekiełko), nadal nic, jak zwykle wszędzie tylko nie tu. Panowie J. R() i na zakończenie pracy nawet tak nie będziesz zapamiętany jako dobry gospodarz i Pan J. M. () coś Pan narobil dobre jako ten bezRadny no nic. Tylko uśmiech i dur….no .. . waty wygląd. Ehhh szkoda gadać.

Odpowiedz
Maris 25 października 2023 (środa) at 22:45

O co tu chodzi… Po co to, tak pisać. A był ktoś w urzędzie w tej sprawie, ktoś coś mówił, że wam potrzebna kanalizacja. Raczej nie, to co…

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa