W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Blisko 70 nowych ognisk ASF dzików w całej Polsce

Jak wynika z mapy Głównego Inspektoratu Weterynarii, w ciągu minionego tygodnia w Polsce pojawiło się blisko 70 nowych ognisk ASF dzików.

W ciągu minionych siedmiu dni ASF dzików wystąpił także w województwie podkarpackim. Warto przypomnieć, że w dwóch lokalizacjach choroba pojawiła się w dużym oddaleniu od wcześniejszych skupisk choroby. Mowa tu po powiecie mieleckim na Podkarpaciu i powiecie górowskim w województwie dolnośląskim.

W 67 ogniskach ASF dzików chorobę potwierdzono u 105 zwierząt. Od początku roku potwierdzono 1550 ognisk ASF w populacji dzików.

W Mielcu Powiatowy Lekarz Weterynarii potwierdził wystąpienie ogniska ASF w Przecławiu u dzików tam znalezionych. Władze samorządowe apelują o przestrzeganie zasad bioasekuracji w gospodarstwach hodujących trzodę chlewną.

Prowadzone są dalsze poszukiwania zwierzyny leśnej, aby zlokalizować przypadki ognisk ASF.

Wojewoda Podkarpacki może wydać rozporządzenie w sprawie wyznaczenia stref, nakazach i zakazach na obszarach objętych zakażeniem. Gmina Przecław ma o tym poinformować mieszkańców.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa