W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Sport

Bogdan Dziuba i Katarzyna Kmieć wygrali 39. Ogólnopolski Bieg Radomyski im. Jacka Kozioła

W biegu dla młodzieży najlepsi byli Piotr Rojek i Olga Wal.

Bieg główny, którego dystans tradycyjnie wynosił 10 km, tym razem odbył się na nowej trasie (m.in. Radomyśl Wielki, Dulcza Wielka, Dulcza Mała). Na starcie stanęło 66 uczestników (48 biegaczy i 18 biegaczek) z różnych zakątków Polski, głównie z południowo-wschodniej części kraju, ale byli też goście z Kanady i Szczecina).


Znany smak zwycięstwa
W gronie mężczyzn najlepszy okazał się Bogdan Dziuba z Jastkowic (Stalowowolski Klub Biegacza). 10-kilometrową trasę pokonał on w czasie 35 minut i 29 sekund. To nie pierwsze zwycięstwo tego biegacza w Radomyślu, ostatnio wygrał w 2016 roku. Drugie miejsce zajął inny stały bywalec radomyskiego biegu Grzegorz Czyż z Bogumiłowic (Grupa Azoty – Automatyka Tarnów), z czasem o 6 sekund gorszym od zwycięzcy. Trzeci był Michał Kołomański z Wilkowa (36:07). Najlepszy z radomyślan był Grzegorz Giża, który zajął siódme miejsce (38:21).
Triumfatorka z Perły
Wśród kobiet wygrała Katarzyna Kmieć z Perły w powiecie brzeskim (czas: 41:35), która w ubiegłym roku była trzecia. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Jarosz z Mielca (47:13). Na najniższym stopniu podium stanęła Barbara Paczos ze Stali Mielec Masters. Jedyna radomyślanka Małgorzata Smagacz zajęła 12. miejsce.
Młodzi też biegają
W tym dzieci i młodzież (w sumie 22 chłopców i dziewczyn) pobiegli nie na kilometr, a na 700 m. Spośród chłopców najszybszy był Piotr Rojek z Ropczyc. Za nim finiszowali Wiktor Kilian z Radomyśla Wielkiego i Dawid Łaz z Podborza. Wśród dziewcząt wygrała Olga Wal, która wyprzedziła Martynę Wal (obie z Mielca) i Elizę Idzik z Radomyśla Wielkiego.
Pamięci animatora
Sobotni (20.07) Ogólnopolski Bieg Radomyski rozegrano 39. raz. Po śmierci głównego organizatora imprezy Jacka Kozioła, a więc od 1993 roku jest to bieg memoriałowy. Organizatorem biegu było ognisko TKKF „Szarotka”, które działa przy radomyskim SCKiB i OSP Radomyśl Wielki. Bieg tradycyjnie już rozpoczął Dni Radomyśla Wielkiego.

Pełne wyniki open i w kategoriach wiekowych dostępne są na: https://radomyslwielki.pl/aktualne-wydarzenia/wydarzenia-sportowe,5225.html

Wyniki biegu na 700m
Chłopcy

 1. Piotr Rojek Ropczyce
 2. Wiktor Kilian Radomysl Wielki
 3. Dawid Łaz Podborze
 4. Paweł Dudek Podborze
 5. Bartłomiej Lonczak Podborze
 6. Krzysztof Czapiga Żarówka
 7. Igor Kilian Radomyśl Wielki
 8. Paweł Czapiga Żarówka

Dziewczęta

 1. Olga Wal Mielec
 2. Martyna Wal Mielec
 3. Eliza Idzik Radomyśl Wielki
 4. Oliwia Nowak Rudka
 5. Aleksandra Żytniak Zdziarzec
 6. Zofia Litwin Radomyśl Wielki
 7. Amelia Jarosz Radomyśl Wielki
 8. Oliwia Jarosz Radomyśl Wielki
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Start Wola Mielecka klubem partnerskim Stali

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Smoczka Park MTB 2024 [MAPY]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa