W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje

”BohaterOn” w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim [FOTO]

„BohaterOn” – życzenia do Powstańców Warszawskich  po raz II w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim!

POWSTANIE WARSZAWSKIE !!!

Nadzieja, która zmieniła się w rozpacz.

Bohaterstwo, które zmieniło się w tragedię.

Walczące miasto, które zmieniło się w cmentarzysko.

63 dni walki – 63 dni wiary w wolność!!!

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji BohaterOn, która ma celu propagowanie wiedzy na temat II wojny światowej, a w szczególności wiedzy  o Powstaniu Warszawskim. BohaterOn – włącz historię!, to nie tylko akcja wysyłania życzeń, ale również promocja historii Polski XX wieku, edukacja w szkołach oraz pomoc materialna dla Powstańców. 

2 października zakończyliśmy realizację projektu BohaterOn, to również dzień, w którym upadło Powstanie Warszawskie. W tym dniu wspólnie podziękowaliśmy Powstańcom za ich walkę, za ich trud i poświęcenie. Symbolem – aktem naszej solidarności z żyjącymi Powstańcami – była opaska biało-czerwona na przedramieniu  oraz ubiór nawiązujący do okresu II wojny światowej. Atmosferę tego dnia podkreślała  muzyka z koncertu  ,,Niezakazane Piosenki”, którą uczniowie słuchali na przerwach. 

Przeprowadzone  w oparciu o materiały przesłane przez fundację Sensoria  oraz materiały IPN a także relacje uczestników Powstania Warszawskiego dostępne na Youtube lekcje, pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Zwieńczeniem lekcji poświęconych rozbudzeniu patriotyzmu w naszych uczniach było wykonanie oraz napisanie wspólnych kartek do Powstańców zawierających słowa uznania, życzenia i podziękowania za Ich poświęcenie i narażanie życia, by dziś Polska mogła być wolna. 

  Aby wesprzeć materialnie Powstańców, uczniowie wzięli udział w loterii pt. „Każdy los wygrywa”. Los z datą 1944 zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki w pierwszym semestrze. Loteria cieszyła się dużą popularnością, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla Powstańców. 

Uczniowie naszej szkoły dzięki tej akcji poznali przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom. Udział w akcji  BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń. Wykonane przez uczniów kartki z życzeniami dla żyjących Powstańców pozwolą wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć Bohaterom, a są to wartości, o których nigdy nie powinniśmy zapomnieć.

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom, którzy z zaangażowaniem i oddaniem wzięli udział w tej kampanii!

Koordynator projektu mgr Barbara Żala

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa