W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Boisko przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno -Wychowawczych już czynne [FOTO, VIDEO]

Inwestycja powstała w ramach programu „Sportowa Polska -Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Dyrektor wraz z całą społecznością placówki.


Otwarciu i poświęceniu obiektu, które odbyło się 4.09.2022 towarzyszyła licznie zebrana młodzież szkolna wraz z opiekunami. Przygotowano również część artystyczną wykonaną przez młodzież placówki.
Ostatecznego „odbioru” dokonali chłopcy ze szkolnej drużyny piłki ręcznej. Odbyli oni trening z zawodnikami Stali Mielec, by potem rozegrać wspólny mecz.

Zakres rzeczowy wniosku polegał na budowie boiska o wymiarach 24 m x 44 m o nawierzchni poliuretanowej z ogrodzeniem, piłkochwytami oraz oświetleniem, budowie trybun siłowni plenerowej. Dzięki podjętym działaniom udało się poprawić stan przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego uczniów Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno -Wychowawczych w Mielcu, która równocześnie będzie służyła lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego, jak również umożliwiała współzawodnictwo sportowe.


Wybudowane boisko dostosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, co pozwoli na organizację zajęć wychowania fizycznego jak również zagospodarowanie czasu wolnego uczniów w sposób interesujący, dający różne perspektywy i możliwości rozwoju oraz poprawę ogólnej kondycji fizycznej, a w konsekwencji zdrowotnej. Zmobilizuje też młodzież do aktywniejszego ćwiczenia uprawiania sportu.


Znajdująca się obok boiska siłownia zewnętrzna stanowi świetne uzupełnienie rehabilitacji, a także będzie zapobiegać pogarszaniu się sprawności ruchowej osób z niepełnosprawnościami. Wybrane urządzenia umożliwiają wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych, które osoba z niepełnosprawnością może wykonywać z pomocą opiekuna.


Poza uczniami Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych z powstałej w wyniku realizacji projektu infrastruktury będą mogły korzystać nieodpłatnie dzieci, młodzież jak również osoby dorosłe z terenu miasta Mielca jak całego powiatu.


Wartość inwestycji to 1092 031,19 zł. Dofinansowanie w kwocie 356 182,00 zł pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczniowie wspólnie z posłem Kapinosem posadzili Las Papieski [FOTO]

Wiadomości Mielec

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa