W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video

Brama Główna SSE w nowej „odsłonie” [FOTO, VIDEO]

Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC – tak brzmi tytuł wystawy, która zdobi bramę główną strefy w Mielcu.

Z inicjatywy mieleckiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. powstała wystawa obrazująca część historii regionu, gdzie swoją niemałą rolę odegrał zarządzający obszarem SSE EURO-PARK MIELEC.

ARP S.A. utworzona w 1991 roku z myślą o wspieraniu rozwoju i modernizacji polskiego przemysłu. Jest spółką akcyjną w nadzorze Prezesa Rady Ministrów ze 100-procentowym udziałem Skarbu Państwa. Wspiera przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji. Od 1995 roku poprzez Oddział w Mielcu zarządza Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC oraz obszarem, będącym we właściwości zarządzającego.

W ramach programu Polska Strefa Inwestycji wspiera przedsiębiorców w realizacji nowych inwestycji oferując im pomoc publiczną oraz udostępniając tereny czy hale produkcyjno-magazynowe pod rozwój swoich projektów.

Remont bramy głównej

Brama główna strefy to szczególne miejsce dla Mielca, będące przez lata „wejściem” na teren dawnej fabryki Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Mielec.

Niedawno dokonaliśmy odbioru prac remontowych i budowlanych bramy głównej. Obecnie to obiekt historyczny, wpisujący się w życie mieszkańców Mielca, i pamiętający czasy prężnie działającego, jednego z największych w Polsce zakładów lotniczych – powiedział Waldemar Barnaś, Dyrektor Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu.

W ramach prac remontowych wykonano: roboty budowlane związane z wzmocnieniem fundamentów, prace wykończeniowe dotyczące elewacji budynku jak również wyremontowano pomieszczenie usługowe oraz przebudowano instalację elektryczną. Z kolei w zakresie zagospodarowania terenu wymieniono posadkę zewnętrzną oraz wykonano odwodnienie liniowe.

Wystawa „Od COP do SSE EURO-PARK MIELEC”

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu otworzyła specjalną wystawę, która nawiązuje do historii kształtowania się tradycji przemysłowej miasta i regionu. Od ustanowienia Centralnego Okręgu Przemysłowego na terenie południowo-wschodniej Polski, przez transformację gospodarki, powołanie pierwszej w kraju SSE oraz dynamiczny rozwój przedsiębiorczości na tym obszarze.

Chcemy pokazać jak dokonywały się zmiany w gospodarce regionalnej, jak rozwijał się przemysł i sam obszar na przestrzeni lat oraz nawiązać do strefy, roli Agencji Rozwoju Przemysłu w historii regionu a przy okazji promować ofertę dla przedsiębiorców – podkreślił Waldemar Barnaś, Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu.

Wystawa zlokalizowana jest w bramie głównej strefy, przy ulicy Wojska Polskiego 3 w Mielcu. Brama, tak jak zostało wspomniane, prowadziła wcześniej na teren zakładu WSK PZL Mielec, a obecnie otwiera przed nami obszar przemysłowy, gdzie swoje projekty inwestycyjne realizują przedsiębiorcy – od mikro firm po duże przedsiębiorstwa.

Zachęcamy do zwiedzania wystawy!

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa