W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Bramy ”Siódemki” otwarte [FOTO]

Coroczną tradycją Szkoły Podstawowej nr 7 jest Dzień Żaka. Święto, podczas którego nowi uczniowie oficjalnie stają się członkami  szkolnej społeczności. Na uroczystość przybyli miedzy innymi wiceprezydent Mielca Jan Myśliwiec oraz Naczelnik Wydziału Edukacji
Arkadiusz Gałkowski

W tym roku powitanie odbyło się nadzwyczaj uroczyście. Aby jednak zasłużyć na przychylność Króla Ołówkosa i Królowej Kredki i wstąpić w progi Królestwa Siedmiogrodu, uczniowie musieli pokazać co potrafią.
Pierwszym punktem programu był niezwykle piękny i wzruszający występ klas pierwszych. Zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy oraz tłumnie przybyli rodzice, mogli zobaczyć jak maluchy śpiewają i tańczą poloneza! Następnie zostali przez panią dyrektor Małgorzatę Wacławską pasowani na ucznia.


Nagle na scenie pojawiły się Anioły – to do występu przygotowuje się klasa czwarta. Odgrywając poszczególne scenki pokazali, że dobroć i koleżeństwo w szkole to rzecz bardzo ważna. I na koniec gest, który wzbudził zachwyt widzów – w stronę trybun poszybowały piękne róże…
Klasa szósta, jako kolejni artyści, udowodnili, że mają niezwykły pociąg do nauki śpiewając napisany przez siebie tekst do melodii „Jedzie pociąg”.
Nareszcie przyszła kolej na klasy siódme – pokazali oni niezwykłe i zabawne układy taneczne, śpiewali piosenki do znanych melodii – oklaskom nie było końca! Na zakończenie zarówno uczniowie, goście, nauczyciele jak i rodzice wspólnie zatańczyli „belgijkę” oraz „kaczuszki”.
Impreza ta nigdy by się nie odbyła, gdyby nie aktywni członkowie Samorządu Uczniowskiego, który wraz z opiekunkami panią Ewą Dworkiewicz i panią A. Pietras, przygotowali całą uroczystość. Młodzież otoczyła opieką swoich młodszych kolegów nie tylko podczas występu, ale także w czasie przygotowań.

Szkoła Podstawowej nr 7

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa