Pierwszy raz na poziomie Ekstraklasy. Bruk-Bet Termalica Nieciecza – PGE FKS Stal Mielec 1 : 1 [FOTO, VIDEO]

Po pierwszej połowie Stal przegrywa po strzale młodzieżowca Ernesta Terpiłowskiego. Na boisku i w statystykach królują gospodarze. Pierwsze 20 minut należało do Stali, jednak później Nieciecz opanowała środek boiska i kontroluje spotkanie.

Na początku drugiej połowy z rzutu karnego wyrównuje Grzegorz Tomasiewicz. Debiut w Stali zaliczył Wyjadłowski, który zmienił młodzieżowca Sitka, wyróżniającego się na boisku. Były piłkarz Podbeskidzia był bliski zdobycia pierwszego gola w Stali, jednak nie pokonał bramkarza Niecieczy.

Wyrównane spotkanie zakończyło się remisem, które powinno satysfakcjonować obie drużyny.

Bramki:

Ernest Terpiłowski (41′)

Grzegorz Tomasiewicz (K.47′)

Termalica: 99. Tomasz Loska – 6. Nemanja Tekijaski, 97. Wiktor Biedrzycki, 14. Adam Hlousek, 13. Mateusz Grzybek – 23. Marcin Wasielewski, 8. Samuel Stefanik, 10. Adam Radwański, 18. Piotr Wlazło, 24. Ernest Terpiłowski – 11. Muris Mesanović.

Rezerwowi: 1. Łukasz Budziłek, 2. Patryk Czarnowski, 9. Kacper Śpiewak, 16. Paweł Żyra, 19. Michal Bezpalec, 21. Filip Modelski, 22. Michal Hubinek, 26. Michał Orzechowski, 95. Sebastian Bonecki.

Trener: Mariusz Lewandowski.

Stal Mielec: 1. Michał Gliwa – 23. Krystian Getinger, 6. Marcin Flis, 21. Mateusz Matras, 32. Jonatan de Amo Perez, 11. Maksymilian Sitek – 8. Maciej Urbańczyk, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 10. Mateusz Mak, 9. Maciej Jankowski, 92. Aleksandar Kolev.

Rezerwowi: 13. Rafał Strączek, 2. Albin Granlund, 4. Bożidar Czorbadżijski, 5. Mateusz Żyro, 16. Eryk Galara, 17. Wiktor Kłos, 19. Kacper Sadłocha, 27. Marcin Budziński, 44. Mateusz Wyjadłowski.

Trener: Adam Majewski.

Żółte kartki: Mesanović, Wasielewski – Flis, Matras.

Sędzią głównym piątkowego spotkania z PGE FKS Stal Mielec był Zbigniew Dobrynin z Łodzi.